Balkón a terasa

7. dubna 2017 06:00

Jana Brass

Jak vybrat nábytek na zahradu? Máme 15 tipů pro stylové venkovní posezení

S příchodem teplého počasí z úkrytů vytahujeme zahradní nábytek a někteří možná zjišťujeme, že jen oprášení už stačit nebude. Chce to razantní změnu!

Možnost odpočinku na zahradě, terase nebo lodžii, posezení po náročném dni se sklenkou v ruce nebo alespoň krátká příjemná chvilka s kávičkou po ránu či po obědě – pokud už se těchto blahodárných okamžiků po dlouhé zimě nemůžete dočkat, připravujete vaše venkovní sezení a nejste si zrovna stoprocentní jisti, jestli nábytek, který léta dobře sloužil, bude vyhovovat i letos, máme pro vás několik rad a tipů ke koupi nového.

Obecně platí, že by zahradní nábytek měl být vyroben z materiálu, který odolá nepříznivému počasí a zároveň je nenáročný na údržbu. K nejoblíbenějším v segmentu zahradního nábytku stále patří dřevo, plast nebo hliník. Ty doplňují polštáře z tkanin, které nezadržují vodu a rychle schnou, takže je není nutné při každé přeháňce odklízet ze zahrady. Pokud plánujete zahradní nábytek ukládat k zimnímu spánku do sklepa či garáže, myslete i na to, aby byl skladný, případně snadno rozložitelný na menší části.

I zahradní nábytek podléhá módním trendům, nabídky prodejců se rok od roku mění a výběr je tak pestrý, že by z toho mohla jít člověku hlava kolem. Doporučujeme nepropadat panice a v klidu si uvědomit, jaké jsou vaše hlavní požadavky a co vlastně od venkovního obýváku očekáváte. Primárním předpokladem bude určitě maximální pohodlí, limitovat by vás mohl prostor či finance, které máte k dispozici. Žádná další omezení neexistují. Tvary, materiál a barvy vybírejte výhradně dle svého vkusu, křesílka či pohovku nezapomeňte doplnit stolkem, případně podnožkou a možná i houpací sítí.

Pokud uvítáte konkrétní nápady, jak zařídit venkovní sezení, podívejte se do naší fotogalerie:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také