Bydlení

3. října 2017 06:00

redakce Prima Zoom

GALERIE: Podívejte se do útulku pro opuštěná nafukovací zvířata. Můžete si je i adoptovat

Na španělské Mallorce najdete hotel, který po sezoně posbíral opuštěné nafukovací jednorožce nebo pizzy a dal jim nový domov. Po turistech, kteří s nimi dováděli u bazénu, jich totiž zbývá hodně. Na dovolené si nafukovací hračky pořídí spousta cestovatelů, ale domů si je vezme už jen zlomek z nich.

Aby hračky neskončily vkoši, španělský hotel Hipolets Gran Playa de Palma začal nafukovací zvířata a kruhy sbírat. Vytvořil speciální agenturu, přes niž lze po následující tři měsíce adoptovat opuštěné hračky a prodloužit jim tak dovolenkovou sezonu.

Baleárské ostrovy patří koblíbeným destinacím pro dovolenou a vloni je navštívilo téměř 13 milionů zahraničních turistů. Hotel, který vytvořil projekt adopce, najdete přímo vhlavním městě ostrovů, vPalmě de Mallorca.

Zájem o nafukovací hračky do bazénu roste. Lidem už nestačí jenom klasické kruhy, ale chtějí, aby je nadnášely donuty nebo labutě. Letos byli populární třeba jednorožci. Téměř polovina Britů si u moře koupí nafukovací hračku, ale domů si ji z dovolené přiveze ani ne třetina. Protože se podobně chovají i jiné národy, zbydou v dovolenkových rájích hromady gumových zvířat.

Podívejte se do galerie, jak útulek přímo u bazénu vypadá:

(mh)

Další články:


Přečtěte si také