Kuchyně

28. prosince 2019 08:00

Simona Sedláčková

3 báječné silvestrovské tipy na zdravé pohoštění z ovoce

Očekáváte silvestrovskou či novoroční návštěvu rodiny a přátel a rádi byste pro ně připravili občerstvení, které bude překvapivé na pohled a které nepřidá další nezdravé kalorie, kterých bylo v období Vánoc až až? Připravujete pro ně barevné špízy, ovoce v kornoutku i vyskládanou mísu.

Barevné špízy zovoce

Připravte si ovoce podle chuti a momentálních možností, očistěte je, případně oloupejte a nakrájejte na větší kostičky. Ty pak napichujte na dlouhé špejle a vyskládejte na servírovací talíř. Všichni ocení, že se při konzumaci neušpiní od sladké ovocné šťávy a vy po večírku jen vyhodíte špejle a umyjete talíř. Ovocné špízy budou skvělou náhradou tradičních obložených chlebíčků.

Ovoce vkornoutku na zmrzlinu

Obyčejné oplatkové kornoutky nebo mističky na zmrzlinu výborně poslouží i při servírování ovoce. Ovoce omyjte a řádně osušte, aby se oplatky nerozmáčely, a pak ho nakrájené vyskládejte do misek a košíčků. Můžete přidat i párátka na napichování ovocných kostek bez zašpinění rukou.

Vyskládaná mísa

Sovocem si můžete i pěkně vyhrát. Umyté a nakrájené kousky poskládejte kolem rozpůlené hrušky, která vytvoří tělo páva. Barevné ovoce vykouzlí působivý paví ocas.

Pokud chcete ještě přátele překvapit originálním přáním do nového roku, tipy na nejkrásnější PF najdete zde.


Přečtěte si také