Bydlení

27. června 2019 04:06

Markéta Zídková

Banánová zmrzlina: Uděláte ji snadno a můžete ji zajímavě dochutit. Máme pro vás 5 tipů

Napadlo by vás, že se banány po zmrazení a rozmixování promění ve zmrzlinu? Vyzkoušejte jednoduchý recept, který je zdravou alternativou klasické zmrzliny. Banánovou zmrzlinu připravíte rychle, můžete ji libovolně dochutit a děti ani nepoznají, že jedí něco mnohem zdravějšího než nanuky z obchodů.

V tomhle horku přijde zmrzlina obzvlášť k chuti. Ideálně ta domácí, kde víte, že v ní není žádná chemie, a ideálně také ta, která nedá mnoho práce. Obě podmínky splňuje banánová zmrzlina – banán má totiž po zmrazení geniální konzistenci, kdy ho lze rozmixovat na hladký krém. Čistě banánová příchuť by se člověku však záhy přejedla, možná vám nic neříká. Pak není nic snažšího, než do mixéru přihodit další ingredience a je hotovo.

Budete potřebovat

4 banány (na 4 porce)

Postup

Banány nakrájejte na kolečka a dejte do mrazáku. Ideálně je položte na větší podložku, aby se neslepila k sobě. Podložku dejte do sáčku, aby banán nenatáhl vůně dalších potravin v mrazáku. Když kolečka zmrznou, rozmixujte je. Zmrzlinu můžete hned jíst, ale bude už povolenější. Pokud ji máte rádi ledovou, dejte banánový krém ještě zmrznout.

Zmrzlina s příchutí čokolády

Budete potřebovat

(4 porce)

 1. 3 banány
 2. 6 lžíc čistého neslazeného kakaa
 3. 4 lžíce smetany
 4. 1 lžičku vanilkového extraktu (nebo pravé vanilky)

Vyrobte si banánový krém (viz postup nahoře). Pak do mixéru přidejte kakao, smetanu a vanilkový extrakt (vanilku) a mixujte, dokud se vše nespojí do hladkého krému. Dejte zmrznout do mrazáku.

Jahodová zmrzlina

Budete potřebovat

(4 porce)

 1. 3 banány
 2. 1 hrnek nasekaných mražených jahod
 3. 2 lžíce sladké smetany

Vyrobte si banánový krém (viz postup nahoře). Pak do mixéru přidejte mražené jahody a smetanu a mixujte, dokud se vše nespojí do hladkého krému. Dejte ztuhnout do mrazáku.

Skořicová smetanová zmrzlina

Budete potřebovat

(4 porce)

 1. 3 banány
 2. 6 lžic kondenzovaného mléka
 3. 1 lžička mleté skořice

Vyrobte si banánový krém (viz postup nahoře). Pak do mixéru přidejte kondenzované mléko a skořici a mixujte, dokud se vše nespojí do hladkého krému. Dejte ztuhnout do mrazáku.

A máme tady variantu, která nadchne hlavně děti:

Zmrzlina s příchutí nutelly

Budete potřebovat

(4 porce)

 1. 3 banány
 2. 6 až 8 lžíc nutelly

Vyrobte si banánový krém (viz postup nahoře). Pak do mixéru přidejte nutellu a mixujte, dokud se vše nespojí do hladkého krému. Dejte ztuhnout do mrazáku.

A jedna varianta pro milovníky anglosaského světa:

Zmrzlina s příchutí arašídového másla

Budete potřebovat

(4 porce)

 1. 3 banány
 2. 6 lžíc arašídového másla
 3. 4 čajové lžičky medu

Vyrobte si banánový krém (viz postup nahoře). Pak do mixéru přidejte burákové máslo a med a mixujte, dokud se vše nespojí do hladkého krému. Dejte ztuhnout do mrazáku.

Zdroj: Thekitchn.com

(web)

Mrkněte na další zmrzlinové nápady:

Sdílejte článek

Přečtěte si také