Veselé Velikonoce plné barev: Motýli, maskovaná vajíčka a další velikonoční dekorace rozzáří byt

Máme tu velikonoční svátky, které umí být pěkně veselé až rozpustilé, co se barev a dekorací týká. Povolte uzdu své fantazii, přizvěte děti a dejte se do tvoření. Nemusíte se pouštět do žádných složitostí. Vystačíte si s barevnými papíry, lepidlem či tavnou pistolí, ale využijete i zbytky plsti či umělé květiny nebo vyfouknutá vajíčka.

Veselé Velikonoce: maskovaná vajíčka

Vyfouknuté skořápky se pomocí tavné pistole promění v zajíčky. Ouška budou mít ze zbytků plsti nebo zbarevných papírů, čumáček zknoflíčku a nalepovací očka běžně koupíte vpapírnictví. Ještě zajímavějším nápadem jsou vajíčka připravená na snídani smaskou slepičky. Až masku odhodí, můžete si na nich pochutnat!

Veselé Velikonoce: vystřihování z papíru

Vajíčka vystřižená zbarevných nebo i potištěných papírů jednoduše naaranžujte na stůl a rázem se zobyčejné snídaně stane velikonoční hostina. Menší papírová vajíčka můžete i slepit do tvaru věnce a dozdobit jednoduchou figurkou zajíčka.

Veselé Velikonoce: puntíkaté kraslice

Není nic jednoduššího! Kancelářskou děrovačkou vytvoříte během chvilky spoustu barevných puntíků, které tyčinkovým lepidlem nalepíte na skořápky vajíček. Nechce se vám dlouze vysekávat puntíky? Vpapírnictví možná objevíte sáčky spapírovými konfetami, které tam zbyly od silvestrovských oslav.

Veselé Velikonoce: barevné závěsy

Jednoduchá barevná vajíčka– pokud máte malé děti, tak použijte klidně plastová– rozvěste po celém bytě. Slušet jim to bude na větvičkách ve váze, na velikonočním stromečku i kolem okraje ubrusu.

Veselé Velikonoce: pohádková fantazie

Vyfouknutá vajíčka nebo ta dekorační zbuničiny můžete proměnit vkouzelné postavičky zvířátek, ale klidně i vjahodu nebo řepu. Využijete buď barevné papíry nebo na jednotlivé dílky rozebrané umělé květiny.

Veselé Velikonoce: velikonoční motýlci

I motýl se může stát symbolem romanticky laděnýchVelikonoc, zvlášť pokud jsou jarní svátky tak pozdě jako tento rok.

Veselé Velikonoce: pro malé koledníky

Veselé kornoutky nebo krabičky ve tvaru velikonočních zajíčků naplňte sladkostmiči jinými dobrotami a první koledníci mohou přijít…


Přečtěte si také