Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

10 důkazů, že staré s novým v interiéru skvěle ladí

Chce to cit, ale když člověk spojí staré s novým, získá osobitý interiér.
Vydáno: 14.06.2016
Co je moderní a co staré? Dnes je moderní spojovat, co k sobě alespoň trochu ladí! A pak z toho vyjde takový zajímavý výsledek jako na obrázku

Zapojit do moderní domácnosti starší nábytek a doplňky může vytvořit z bytu hřejivý domov. Jak ale dosáhnout co nejlepších proporcí? V naší galerii naleznete pár ukázkových spojení, která mohou posloužit jako návod.

Moderní nábytek v moderním bytě je jistě pěkný. Jsou ale prvky, které mohou takto vybavenou domácnost pěkně oživit a ještě více zdomácnět. Starší bytové doplňky nebo starý nábytek v sobě totiž nesou nejen patinu, ale i určitý příběh. Někdy v jasnějších, někdy v méně čitelných konturách, ale vždy kromě užitku a okrasy ještě vypovídají něco o době, kdy vznikly, nebo o lidech, kteří je vlastnili.

Stačí jen jeden starší stůl a místnost najednou získá zajímavý charakter
Stačí jen jeden starší stůl a místnost najednou získá zajímavý charakter
Lillewsverden.blogspot.com

Jak ale spojit moderní a staré? Inu záleží hlavně na vás, jaké věci se líbí právě vám. První věcí je ale jakési pojítko. Tím může být bílá barva stěn a třeba moderní pohovky. Pak jistě nádherně vynikne zrenovovaná podlaha nebo vintage skříňka. Jindy mohou to starší připomínat jen staré hodiny, zrcadlo, polička apod. Dokonalé je také spojení několika stylů. Když se totiž budete snažit udržet pouze jeden styl z jednoho období, hrozí, že vlastně začnete vytvářet muzeum. Proč ne? Ale je to váš cíl?

Začít se dá skromně. Stačí třeba jen pár starších věcí na poličkách, starý obraz v historickém rámu atd. Jakmile nabudete jistoty, určitě vás pak už osloví i větší věci a kombinace nábytku. Podívejte se do naší galerie, tam pár návodů naleznete.

U stolu nemusí být vždy jen jeden druh židlí. I vhodně zvolená směsice působí dobře
U stolu nemusí být vždy jen jeden druh židlí. I vhodně zvolená směsice působí dobře
Blog.zunati.com

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Magie kulatých tvarů dokáže ozvláštnit i mnohem větší plochu

Okouzlující zrcadla. Které si vyberete?

Několik super vychytávek pro vás

15 triků, které vám usnadní život

Reklama
Článek je zařazen v: interiér, bydlení, byt, staré a nové
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama