Bydlení

16. listopadu 2016 11:00

Markéta Zídková

10 nekonečných bazénů s nejkrásnějším výhledem na světě. Všechny najdete v Evropě

10 nekonečných bazénů s nejkrásnějším výhledem na světě. Všechny najdete v Evropě

1. Parkhotel, Vitznau, Švýcarsko

Bazén v tomto hotelu na břehu Lucernského jezera je zastřešený a v jeho zrcadlovém stropě se odráží vodní hladina. Lze z něj vyplavat do venkovního bazénu, jehož hladina zdánlivě splývá s jezerní hladinou.

2. Hotel Mawell Resort, Langenburg, Německo

Uprostřed bádensko-württemberské oblasti Hohenlohe si můžete zaplavat ve střešním bazénu 200 metrů nad údolím. Kromě oblohy z něj uvidíte i na langenburský zámek.

3. Hotel Pacheiner, Treffen u Ossiacherského jezera, Rakousko

V nadmořské výšce 1900 metrů tu hosté celoročně plavou v bazénu s vodou ohřívanou na 32 ºC. Plavci z něj vidí na sjezdovky korutanských lyžařských středisek.

4. Hotel Cambrian, Adelboden, Švýcarsko

Také hotel Cambrian poblíž sjezdovek Bernské vysočiny ohřívá vodu v bazénu, co to jde. Z rovněž 32 ºC teplé lázně tu lze shlížet do bílého údolí.

5. Panoramahotel Oberjoch, Bad Hindelang, Německo

Tento bazén patří k hotelu, který najdete v nejvýše ležící horské obci v Německu. Ve výšce 1200 m n. m. je tu k dispozici bazén se vzájemně propojenou vnitřní i venkovní částí. Plavec z něj má výhled do dvou údolí.

6. Hotel Erika, Neustift, Rakousko

Hotel Erika najdete v tyrolském městešku Neustift v údolí Stubaital. Bazén při dřevem obloženém hotelu pomáhají ohřívat solární panely. V noci je vodní hladina osvětlená, ve dne se v ní zrcadlí horské panorama.

7. Hotel Villa Honegg, Ennetbürgen, Švýcarsko

Ve výšce 847 m n. m. stojí od roku 1905 hotel Villa Honegg. Z vody ohřáté dokonce na 34 ºC si tu lze z vířivky vychutnat pohled jak do údolí s modrozeleným Lucernským jezerem, tak na horské štíty.

8. Hotel Schloss Elmau, Krün, Německo

Dvojice hotelů na zámku Elmau v německém okrese Garmisch-Partenkirchen už zažil i summit zemí G7. Na jeho střeše na hosty čeká bazén s výhledem na okolní lesy a skalní štíty.

9. Hotel Tauern Spa Zell am See, Kaprun, Rakousko

Na úpatí hor Hoher Tauern a Kitzsteinhorn je hotel s bazénem nazvaným Skylinepool, z něhož jsou vidět zasněžené louky a horské boudy.

10. Hotel Panorama Resort & Spa, Feusisberg, Švýcarsko

Hotel šikovně postavili na terase hory Etzel. Famózní výhled na Curyšské jezero a střechy curyšských domů si můžete dopřát z horké vody ohřáté na 36 ºC.

Sdílejte článek
Štítky Německo Evropa Švýcarsko hotel údolí bazén Rakousko G7 Lucernské jezero Langenburg Vitznau Adelboden

Přečtěte si také