návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

10 věcí, které mají babičky doma lepší než my. Inspirujte se

Vydáno: 14.10.2018
U babičky je nejlépe
Autor: istock.com U babičky je nejlépe
Možná toužíme po moderním domově, ale v bytech našich babiček se najdou věci, které jsou nedocenitelné. Podívejte se, co bychom rozhodně měli zachovat.

reklama

Sektorový nábytek si od babičky asi nevezmete, ale můžete se u ní přiučit tomu, jak zařídit pohodový rodinný a klidný domov. Vybrali jsme deset věcí, které bychom rádi viděli i v moderních bytech. Co tedy babičky v bydlení umí zásadně lépe než my?

U babičky je vždycky dobře
Autor: istock.com U babičky je vždycky dobře

Taburet

Můžete si na něj dát nohy a odpočinout si. Pokud potřebujete sezení pro početnou návštěvu, zajistí jedno místo navíc. A když ho nepotřebujete, šoupnete ho za křeslo nebo pod konferenční stolek. Taburety přesto z domácností mizí. Dejme jim šanci, budou se hodit, až nás začnou bolet nohy.

Pohodlné gauče

Prarodiče vybírají nábytek vesměs podle toho, jak je pohodlný. My se občas necháme unést designem a nakonec zjistíme, že jsme si domů přinesli křeslo, na kterém se dá sedět půl hodiny, než člověka začnou bolet záda. Inspirujme se nároky babiček na pohodlí a dejme to dohromady s našimi představami o designu.

Pohodlný gauč může vypadat dobře
Autor: istock.com Pohodlný gauč může vypadat dobře

Obrazy

Dřív sériově vyráběné dekorace nebyly. My si často koupíme obraz, který je vlastně jen motivem natištěným na plátně. V domovech babiček se mnohdy najdou umělecké kousky, po kterých by sice aukční síně neskočily, ale i tak se jedná o originály. Jak na nákup umění, jsme už ostatně psali.

Kořenky

A vždycky uspořádané. Babičky si nevystačí s krabicí nebo šuplíkem, kam nacpou všechny ty sáčky s kořením. Mají hezké sety kořenek s nápisy, aby bylo jasné, co je co. Kořenky krásně doplňují kuchyň a jsou velice praktickou dekorací. Tak se inspirujte u babiček a nějakou sadu si pořiďte aspoň na to základní koření, jako je majoránka nebo paprika.

Hned je kuchyň organizovaná a vypadá hezky starosvětsky!
Autor: profimedia.cz Hned je kuchyň organizovaná a vypadá hezky starosvětsky!

Špajz

Bylo potřeba se připravit na zimu a navíc takové zavařené broskve nebo okurky se vždycky hodily. Špajzy naplněné vlastními zavařeninami, marmeládami a zásobami mouky, těstovin nebo rýže bychom měli mít i dnes, ačkoli se všechno dá pořídit prakticky v jakoukoli denní dobu.

Vybavená kuchyň

Máte kvedlačku? A co takhle hmoždíř? Hodně z nás si vystačí se základními sety náčiní, které koupíme v nákupním domě, ale babičky mají všechno, i to, co roky nepoužily. Jednou se to může hodit. A pak je to k nezaplacení!

Babičky mají v kuchyni všechno, co je potřeba
Autor: istock.com Babičky mají v kuchyni všechno, co je potřeba

Pořádný servis

Možná jsme se pokusili pořídit si servis, pak se nám něco rozbilo a nakonec vlastníme směsici různých talířů a rozhodně nemáme šest stejných sklenic. O omáčníku se nám nikdy ani nesnilo. Babičky mají vždycky připravený servis pro zvláštní příležitosti, takže všichni hosté dostanou stejné nádobí. Vypadá to skvěle.

Pořádný servis babičky schovávají na speciální příležitosti a hostina pak vypadá skvěle
Autor: profimedia.cz Pořádný servis babičky schovávají na speciální příležitosti a hostina pak vypadá skvěle

Peřiňák

Vyhynulý kousek vybavení, který by se měl vrátit. Už jsme to psali. Babičky do něj ukládají peřiny, ale v podstatě se do něj dá nacpat cokoli, co zrovna nepotřebujete nebo to překáží.

Ubrus

Často jsme na něj rezignovali. Mnohem jednodušší než prát ubrus je prostě utřít desku stolu. Jenže babičky mají ubrusy pro všední dny a taky pár pro sváteční příležitosti. Stůl dostane slavnostnější vzhled a hodování se pozvedne na vyšší úroveň.

Ubrus nemusí být jen krajkový, mnohé vypadají velice moderně
Autor: istock.com Ubrus nemusí být jen krajkový, mnohé vypadají velice moderně

Uklizeno

Babičky mají čas a baví je udržovat domov jako klícku. Jejich poličky bez smítka prachu a učesané třásně na kobercích vzbuzují závist. Takhle uklizeno má doma málokdo z mladší generace. 

reklama

Článek je zařazen v: babička , prarodiče , inspirace , 100 let Československa , 100 let republiky

reklama

Přečtěte si také