reklama

Kam schovat nepořádek? Průvodce pro všechny, kdo neradi uklízí

Matouš Hartman
7. září 2018
Všichni po sobě necháváme nepořádek. Někdo se ho zvládne zbavit, někdo ne. Zvlášť ti, kterým je líto vyhazovat věci, najdou v našem článku inspiraci, jak nakládat s haraburdím, aby doma jen nepřekáželo…a hezky se schovalo.
reklama

Pořiďte si správné skříně

Ideálním řešením jsou vestavěné skříně, které můžete přizpůsobit svému bytu. Zabírají prostor od podlahy ke stropu a tím nabízejí více místa než kusové skříně. Navíc lépe zapadnou do bytu a splynou se stěnami. Zapomeňte také na policové díly. Pokud neumíte udržet pořádek a nechcete pořád lítat sprachovkou, pak volte vždy jen úložné prostory sneprůhlednými dvířky, za která můžete schovat leccos.

Sežeňte peřiňák

Starý dobrý peřiňák znašich domovů odešel. Je to ale nedoceněný kus nábytku. Jako děti jste se vněm mohli schovávat a jako dospělí do něj můžete nacpat prakticky cokoli. Peřiny ať zůstanou na posteli. Podívejte se vbazarech, zda starý peřiňák nenajdete, bude se hodit. Můžete zněj obrousit lak a natřít ho na nějakou barvu, která nebude tolik připomínat sedmdesáté roky. Je to minimalistický kousek nábytku a bude se hodit prakticky kamkoli.

Postel s úložným prostorem

Dřív takové postele vypadaly strašně. Většinou byly čalouněné a vy jste museli zvedat těžkou vrchní část. Dnes jsou už vnabídce i postele svelkými šuplíky, které nemusí sloužit jen pro ukládání ložního prádla. Pokud víte, že pořádek není zrovna vaší ctností, tak rozhodně sáhněte po posteli súložným prostorem.

Konferenční stolky jako úložné díly

Konferenční stolek se může proměnit ve smetiště přečtených časopisů i knih. Abyste tomu zabránili, vybírejte takové stolky, které disponují i úložným prostorem. Do šuplíků snadno schováte nepořádek i minutu před tím, než dorazí návštěva.

Využijte úložné patro

Najdete ho vmnoha starých činžákových bytech. Nevypadá zrovna hezky a snižuje strop. Jakmile ho ale jednou máte, neměnili byste. Poslouží nejen kukládání lyží, ale prakticky všeho včetně menších kusů nábytku. Pokud si tedy pronajímáte nebo kupujete byt, a uvidíte vněm úložné patro, přemýšlejte o tomhle prvku jako o plusu, ne něčem, co budete muset odstranit.

A komoru!

Podobně cennou součástí domácnosti jako úložné patro je bezpochyby komora. Společně se špajzem tvoří neocenitelnou dvojici. Komoru využijte naplno. Pokud do ní jen naskládáte košťata, moc úložného prostoru navíc nezískáte. Přidělejte na stěny poličky(pokud nesnášíte vrtání do zdí, pak nakupte laciné úložné díly)a ukládejte hromady věcí, které by se ještě někdy mohly hodit…

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama