návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Kam schovat nepořádek? Průvodce pro všechny, kdo neradi uklízí

matoušhartman , Vydáno: 07.09.2018
Kam schovat nepořádek?
Autor: istock.com Kam schovat nepořádek?
Všichni po sobě necháváme nepořádek. Někdo se ho zvládne zbavit, někdo ne. Zvlášť ti, kterým je líto vyhazovat věci, najdou v našem článku inspiraci, jak nakládat s haraburdím, aby doma jen nepřekáželo…a hezky se schovalo.

reklama

Pořiďte si správné skříně

Ideálním řešením jsou vestavěné skříně, které můžete přizpůsobit svému bytu. Zabírají prostor od podlahy ke stropu a tím nabízejí více místa než kusové skříně. Navíc lépe zapadnou do bytu a splynou se stěnami. Zapomeňte také na policové díly. Pokud neumíte udržet pořádek a nechcete pořád lítat s prachovkou, pak volte vždy jen úložné prostory s neprůhlednými dvířky, za která můžete schovat leccos.

Pořádné skříně jsou snem každého bordeláře!
Autor: istock.com Pořádné skříně jsou snem každého bordeláře!

Sežeňte peřiňák

Starý dobrý peřiňák z našich domovů odešel. Je to ale nedoceněný kus nábytku. Jako děti jste se v něm mohli schovávat a jako dospělí do něj můžete nacpat prakticky cokoli. Peřiny ať zůstanou na posteli. Podívejte se v bazarech, zda starý peřiňák nenajdete, bude se hodit. Můžete z něj obrousit lak a natřít ho na nějakou barvu, která nebude tolik připomínat sedmdesáté roky. Je to minimalistický kousek nábytku a bude se hodit prakticky kamkoli.

Postel s úložným prostorem

Dřív takové postele vypadaly strašně. Většinou byly čalouněné a vy jste museli zvedat těžkou vrchní část. Dnes jsou už v nabídce i postele s velkými šuplíky, které nemusí sloužit jen pro ukládání ložního prádla. Pokud víte, že pořádek není zrovna vaší ctností, tak rozhodně sáhněte po posteli s úložným prostorem.

Do šuplíků pod postelí schováte leccos
Autor: istock.com Do šuplíků pod postelí schováte leccos

Konferenční stolky jako úložné díly

Konferenční stolek se může proměnit ve smetiště přečtených časopisů i knih. Abyste tomu zabránili, vybírejte takové stolky, které disponují i úložným prostorem. Do šuplíků snadno schováte nepořádek i minutu před tím, než dorazí návštěva.

Využijte úložné patro

Najdete ho v mnoha starých činžákových bytech. Nevypadá zrovna hezky a snižuje strop. Jakmile ho ale jednou máte, neměnili byste. Poslouží nejen k ukládání lyží, ale prakticky všeho včetně menších kusů nábytku. Pokud si tedy pronajímáte nebo kupujete byt, a uvidíte v něm úložné patro, přemýšlejte o tomhle prvku jako o plusu, ne něčem, co budete muset odstranit.

Komora snese všechno!
Autor: istock.com Komora snese všechno!

A komoru!

Podobně cennou součástí domácnosti jako úložné patro je bezpochyby komora. Společně se špajzem tvoří neocenitelnou dvojici. Komoru využijte naplno. Pokud do ní jen naskládáte košťata, moc úložného prostoru navíc nezískáte. Přidělejte na stěny poličky (pokud nesnášíte vrtání do zdí, pak nakupte laciné úložné díly) a ukládejte hromady věcí, které by se ještě někdy mohly hodit…

reklama

Článek je zařazen v: úklid , nepořádek

reklama

Přečtěte si také