Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

12 nejšílenějších domů světa. Je mezi nimi i jeden z Prahy

Nad domy v jejich klasickém pojetí – s kolmými zdmi, vodorovně usazenými dveřmi a okny, ba i komíny na střeše – část stavitelů zjevně ohrnuje nos. Pohled na jejich představy o nápaditém stylu pak mnohdy vyžaduje silný žaludek.
Vydáno: 29.08.2015
Na střeše budovy Kalifornské univerzity v San Diegu ovšem působí znepokojivě
Autor: archiv Do-Ho Suha Na střeše budovy Kalifornské univerzity v San Diegu ovšem působí znepokojivě
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najít pochopení pro stavby v následujícím výběru je až na výjimky mimořádně těžké. Mezi zmíněné výjimky patří pražský Tančící dům Vlada Miluniće a Franka Gehryho. Dům pojmenovaný podle tvaru svých dvou nárožních věží a inspirovaný meziválečným tanečním párem Freda Astaira a Ginger Rogersové získal nejvyšší ocenění v kategorii designu v anketě amerického magazínu Time.

To autoři většiny ze zbývajících staveb v našem výběru o žádné uznání beztak nestojí.

Křivý dům v polských Sopotech
Autor: Mieczyslaw Majewski Křivý dům v polských Sopotech

Jediné, co chtějí, je zaujmout každého kolemjdoucího a je třeba přiznat, že se jim to daří. Tento úspěch ovšem kalí pomyšlení na cenu, kterou si vyžádal. Největší smůlu mají místní lidé, které kazisvěti obestavěli kulisami lunaparku, který nikdy neodjede. Tentokrát měli smůlu jiní. Nám z bezpečné vzdálenosti zbývá prostudovat šišatá stavení jako neškodnou atrakci a pak se už jen mít na pozoru, kdyby kdokoli pojal nápad položit základy podobné zhůvěřilosti v našem okolí.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Dvě části domu v proluce ve městě Granollers 20 minut od Barcelony odděluje centrální zahrada

Útulný domov geniálně vmáčkli do proluky mezi dvěma domy

Nedostatek místa tak jako v Japonsku nuní k vynalézavosti

Domy pro hubeňoury

Nejdražší byt na světě se nachází v jednom z nejluxusnějších londýnských projektů. Byt v rezidenci One Hyde Park stál 140 milionů liber, tedy 4,7 miliardy korun.

Tohle jsou nejdražší domy světa. Pojďte na návštěvu


Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama