reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

15 úklidových tipů pro líné chlapy

klára beščecová , Vydáno: 22.10.2015
Zkuste uklidit jednu věc pokaždé, když přecházíte do jiné místnosti
Autor: Thinkstockphotos Zkuste uklidit jednu věc pokaždé, když přecházíte do jiné místnosti
Každý, kdo tvrdí, že ho baví uklízet, s největší pravděpodobností lže. Ve skutečnosti si všichni bez výjimky rádi zjednodušíme práci, jak jenom to jde.

reklama

1. Po každém sprchování nastříkejte na zdi sprchového koutu čistící přípravek, který necháte působit bez otírání.

2. Nebo si pořiďte houbičku s držadlem a zásobníkem na přípravek. Zásobník naplňte tekutým přípravkem do myčky půl na půl s obyčejným octem. A houbičkou můžete pak kachličky párkrát přejet vždy, když necháváte na pár minut působit kondicionér na svých vlasech.

3. Nepoužívejte tuhé mýdlo, ale raději sprchové gely. Nebudete se muset prát s mýdlovými nánosy na vaší vaně nebo sprchovém koutě.

4. Čůrejte v sedě. Většina mužů to považuje za zženštilost, ale to jen do té doby, než zjistí, o kolik méně času pak musí trávit úklidem okolí toalety…

5. Zkuste uklidit jednu věc pokaždé, když přecházíte do jiné místnosti. Vždycky se v ložnici najde sklenička, která patří do kuchyně, v obýváku pohozené džíny, které patří do skříně v předsíni…

Naučte se multitasking ve chvílích nečinnosti
Autor: Thinkstockphotos Naučte se multitasking ve chvílích nečinnosti

6. Pořiďte si antibakteriální předložku před vchodové dveře. Nebo ještě lépe, zaveďte pravidlo zouvání bot – hostům třeba řekněte, že vaše prababička byla Japonka.

7. Naučte se multitasking ve chvílích nečinnosti. Například v prostojích během vaření průběžně umývejte nádobí. Umyjte umyvadlo pokaždé, když už si myjete ruce. Pokliďte v koupelně mezi tím, než se vám napustí vana.

8. Choďte doma v žinylkových ponožkách! Určitě je máte, každý dostává minimálně jeden pár k vánocům. Samozřejmě je nesmíte zapomínat prát… potom jsou skvělým sběračem jemného prachu z vaší podlahy.

Choďte doma v žinylkových ponožkách!
Autor: Archiv firem Choďte doma v žinylkových ponožkách!

9. Použijte adhesivní fólii na skleněné police v lednici. Co může být lepší, než binec z lednice prostě sloupnut…?

10. Pro vyčištění mikrovlnky (skoro) stačí ji zapnout. Předtím do ní ale postavte misku s 2 šálky vody a ½ šálku octa. Zapněte ji na plný výkon po dobu tří minut. Pak nechte pár minut odstát, opatrně vytáhněte misku a jednoduše mikrovlnku vytřete papírovou utěrkou. Všechny zaschlé nánosy silou octa povolí.

11. Pořiďte si vysavač, který vás bude bavit. Je to pořádný rozdíl, vysávat starou kašlající rachotinou, nebo hi-tech vynálezem s parádním designem. Třeba tyčové luxy Dyson jsou bez kabelu, takže si můžete z vysávání udělat pořádnou jízdu.

12. Naložte si do lednice uhlí. Ano, čtete správně. Uhlí je silný absorbent a spolehlivě pohltí všechny pachy, které působí divným dojmem, když řeknete návštěvě, ať si z lednice nabídne pivko.

13. Investujte do hrnce s cedníkem v pokličce. Jednou pro vždy se zbavíte otravného čištění svého starého drátěného sítka.

Investujte do hrnce s cedníkem v pokličce. Jednou pro vždy se zbavíte otravného čištění svého starého drátěného sítka
Autor: Archiv firem Investujte do hrnce s cedníkem v pokličce. Jednou pro vždy se zbavíte otravného čištění svého starého drátěného sítka

14. Ulítáváte na smoothies, proteiňácích a spol.? Pak řešíte časté mytí mixéru. Zkuste ho z poloviny naplnit vlažnou mýdlovou vodou, přikrýt víkem a na pár sekund pustit na plné obrátky. Stačí pak jen vylít do dřezu. Pozor, jar na rozdíl od mýdla opravdu hooodně pění ;-)

15. Pokaždé, když se nemůžete dokopat k úklidu, podívejte se na jeden díl reality show Sběrači (Hoarders)

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Rychloúklid za 30 minut

Uklidit celý byt za 30 minut? Jde to!

Kdo říká, že úklid je výhradně ženskou záležitostí?

Desatero pro úklid na poslední chvíli. Rychle a bez stresu


reklama

reklama

Přečtěte si také