Bydlení

25. listopadu 2014 05:40

Markéta Zídková

4 zajímavé lavičky, které vás rozhodně nudit nebudou

Prosedněte lavičku jak je libo, líbí se jí to.

Dlouhá procházka, nebo jen chuť si se známou, či známým v klidu popovídat nás občas v parku dovede až k lavičce. Ale není lavička jako lavička! Některé mohou poskytnout i větší pohodlí než jen posezení, jiné vás naopak nasměrují k pohybu a další mohou okouzlit vtipným nebo účelným designem.

Je to opravdu tak, vybrali jsme pro vás čtyři zajímavé lavičky, které vás překvapí jednoduchými vylepšeními. A na konci galerie naleznete bonus v podobě lavičky se stolky na kávu či notebook, upravitelné podle šířky pozadí sedících osob.

První lavička pochází od italského návrháře ze studia Campeggi. Lavička navržená Emanuele Maginim se nazývá Siesta a poskytne vám letní pohodlí, jako byste si hověli na houpací síti zavěšené mezi dvěma stromy. (viz úvodní fotografie)

Druhá lavička je zas vychytávkou pro milovníky fotbalu. Sice si na ní příliš dlouho neposedíte, ale za to zažijete zábavu, jakou byste jen tak při sezení v parku asi jen těžko zažili. Jak to ale u fotbalu bývá, skutečné vzrušení začíná až od dvou protihráčů. Kopat si jen tak samotářsky do branky ... koho by to bavilo?

Třetí lavička s názvem Arganda okouzlí nápaditým rozkládáním. V parku by asi nenechavým ničitelům neodolala, ale u vás na zahradě nebo na dvorku může být milým překvapením pro početnější návštěvu. Jednoduchým povysunutím ji totiž krásně rozšíříte.

Čtvrtá z krasavic voní vzduchem nasyceným vodou, nese i takový název – Mola. Designérka Andrija Vecenajhashas ji navrhla jako sadu možností pro odpočinek (i vleže) a hravé využití dětí. Je totiž jen na vás, jak nakloněnou rovinu ohnutou v ladném oblouku využijete. A když bude pod vámi kaluže, budete se na ní jistě cítit jako na skutečném molu.

Jak uvidíte v naší galerii i lavičky nemusí nudit svou omšelostí. Stačí pár nápadů a je tu hravé využití i tak klasického mobiliáře jakým posezení v parku, nebo někde na ulici bývá. Dovnitř pak můžete umístit variabilní lavičku Coffee bench od Karoliny Tylky a Szymona Nawoje. Podle toho, co budete dělat a jak jste širocí, si můžete lavičku velmi jednoduše upravit.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Campeggi

Přečtěte si také