Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Ložnice jako umělecké dílo: Královské spaní vám zajistí zámecký pokoj i tapeta s africkou džunglí

Chcete přespat v pralese nebo na zámku? Velkoformátové tapety dokážou divy a zvládnou proměnit ložnici v prostor inspirovaný minulostí, divokou přírodou nebo čímkoli jiným. Podívejte se na dva opravdu vydařené pokoje, kde se bude královsky usínat i probouzet.
Vydáno: 01.06.2019
Intimní osvětlení a prosvětlená knihovna umocňují sílu obrazu
Autor: Elke Altenberger Interior Design&Consulting Intimní osvětlení a prosvětlená knihovna umocňují sílu obrazu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ložnice je intimním prostorem, kam návštěvy nesmí. To však neznamená, že bychom si neměli dát záležet na tom, jak bude místo, kde spíme, vypadat. Ba naopak. Právě zde odpočíváme a chceme doplnit energii zdravým a plnohodnotným spánkem a k tomu přispívá i prostředí. Že se může i ložnice proměnit v nádherný prostor, kde je radost trávit čas, dokázalo ve svých návrzích rakouské studio Elke Altenberger Interior Design&Consulting.

Tapeta kontrastuje s čelem postele, ačkoli je obojí vyvedené ve florálních motivech
Autor: Elke Altenberger Interior Design&Consulting Tapeta kontrastuje s čelem postele, ačkoli je obojí vyvedené ve florálních motivech

Když zařizujeme ložnici, musíme věnovat pozornost celému prostoru. Nestačí jen investovat do kvalitní matrace a doufat, že kvalitní bude i náš spánek. Ložnice by měla být útulná a hlavně bychom se v ní měli cítit bezpečně. Zároveň ale musí přinášet radost, okouzlení a inspirovat naše sny. Zařídit ložnici je tak těžší, než se zdá.

Podívejte se na více fotografií ložnic:

Inspirativní jsou ve velké míře právě realizace návrhů rakouského studia Elke Altenberger. Velkoryse pojaté pokoje jsou doslova uměleckými díly. Ostatně umění v nich je důležitou součástí celého designu. Ať už je to u první ložnice celoplošně přenesený obraz na stěnu, v níž se umně skrývají dveře, nebo v dalším případě černobílý motiv květin doplněný barevně propracovanou pelestí taktéž s květinovým vzorem. Záleží ale i na malých detailech a způsobu osvětlení.

Dalším osvěžujícím prvkem této ložnice je také nápaditý lustr s broušenými sklíčky
Autor: Elke Altenberger Interior Design&Consulting Dalším osvěžujícím prvkem této ložnice je také nápaditý lustr s broušenými sklíčky

Nemalou roli pak hrají úložné prostory v podobě skříní, které jsou díky designérskému studiu dokonalou a neoddělitelnou součástí celého uměleckého díla, tedy obou krásně a originálně pojatých ložnic.

fis

Článek je zařazen v: ložnice , zámek , interiérový design
Speciály:
Reklama