návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Ložnice jako umělecké dílo: Královské spaní vám zajistí zámecký pokoj i tapeta s africkou džunglí

Vydáno: 01.06.2019
Intimní osvětlení a prosvětlená knihovna umocňují sílu obrazu
Autor: Elke Altenberger Interior Design&Consulting Intimní osvětlení a prosvětlená knihovna umocňují sílu obrazu
Chcete přespat v pralese nebo na zámku? Velkoformátové tapety dokážou divy a zvládnou proměnit ložnici v prostor inspirovaný minulostí, divokou přírodou nebo čímkoli jiným. Podívejte se na dva opravdu vydařené pokoje, kde se bude královsky usínat i probouzet.

reklama

Ložnice je intimním prostorem, kam návštěvy nesmí. To však neznamená, že bychom si neměli dát záležet na tom, jak bude místo, kde spíme, vypadat. Ba naopak. Právě zde odpočíváme a chceme doplnit energii zdravým a plnohodnotným spánkem a k tomu přispívá i prostředí. Že se může i ložnice proměnit v nádherný prostor, kde je radost trávit čas, dokázalo ve svých návrzích rakouské studio Elke Altenberger Interior Design&Consulting.

Tapeta kontrastuje s čelem postele, ačkoli je obojí vyvedené ve florálních motivech
Autor: Elke Altenberger Interior Design&Consulting Tapeta kontrastuje s čelem postele, ačkoli je obojí vyvedené ve florálních motivech

Když zařizujeme ložnici, musíme věnovat pozornost celému prostoru. Nestačí jen investovat do kvalitní matrace a doufat, že kvalitní bude i náš spánek. Ložnice by měla být útulná a hlavně bychom se v ní měli cítit bezpečně. Zároveň ale musí přinášet radost, okouzlení a inspirovat naše sny. Zařídit ložnici je tak těžší, než se zdá.

Podívejte se na více fotografií ložnic:

Inspirativní jsou ve velké míře právě realizace návrhů rakouského studia Elke Altenberger. Velkoryse pojaté pokoje jsou doslova uměleckými díly. Ostatně umění v nich je důležitou součástí celého designu. Ať už je to u první ložnice celoplošně přenesený obraz na stěnu, v níž se umně skrývají dveře, nebo v dalším případě černobílý motiv květin doplněný barevně propracovanou pelestí taktéž s květinovým vzorem. Záleží ale i na malých detailech a způsobu osvětlení.

Dalším osvěžujícím prvkem této ložnice je také nápaditý lustr s broušenými sklíčky
Autor: Elke Altenberger Interior Design&Consulting Dalším osvěžujícím prvkem této ložnice je také nápaditý lustr s broušenými sklíčky

Nemalou roli pak hrají úložné prostory v podobě skříní, které jsou díky designérskému studiu dokonalou a neoddělitelnou součástí celého uměleckého díla, tedy obou krásně a originálně pojatých ložnic.

fis

reklama

Článek je zařazen v: ložnice , zámek , interiérový design

reklama

Přečtěte si také