Ložnice jako umělecké dílo: Královské spaní vám zajistí zámecký pokoj i tapeta s africkou džunglí

Chcete přespat v pralese nebo na zámku? Velkoformátové tapety dokážou divy a zvládnou proměnit ložnici v prostor inspirovaný minulostí, divokou přírodou nebo čímkoli jiným. Podívejte se na dva opravdu vydařené pokoje, kde se bude královsky usínat i probouzet.

Ložnice je intimním prostorem, kam návštěvy nesmí. To však neznamená, že bychom si neměli dát záležet na tom, jak bude místo, kde spíme, vypadat. Ba naopak. Právě zde odpočíváme a chceme doplnit energii zdravým a plnohodnotným spánkem a ktomu přispívá i prostředí. Že se může i ložnice proměnit vnádherný prostor, kde je radost trávit čas, dokázalo ve svých návrzích rakouské studio Elke Altenberger Interior Design&Consulting.

Když zařizujeme ložnici, musíme věnovat pozornost celému prostoru. Nestačí jen investovat do kvalitní matrace a doufat, že kvalitní bude i náš spánek. Ložnice by měla být útulná a hlavně bychom se vní měli cítit bezpečně. Zároveň ale musí přinášet radost, okouzlení a inspirovat naše sny. Zařídit ložnici je tak těžší, než se zdá.

Podívejte se na více fotografií ložnic:

Inspirativní jsou ve velké míře právě realizace návrhů rakouského studia Elke Altenberger. Velkoryse pojaté pokoje jsou doslova uměleckými díly. Ostatně umění vnich je důležitou součástí celého designu. Ať už je to u první ložnice celoplošně přenesený obraz na stěnu, vníž se umně skrývají dveře, nebo vdalším případě černobílý motiv květin doplněný barevně propracovanou pelestí taktéž skvětinovým vzorem. Záleží ale i na malých detailech a způsobu osvětlení.

Nemalou roli pak hrají úložné prostory vpodobě skříní, které jsou díky designérskému studiu dokonalou a neoddělitelnou součástí celého uměleckého díla, tedy obou krásně a originálně pojatých ložnic.

fis

Sdílejte článek

Přečtěte si také