Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Adventní kalendáře jako malé domečky. Sem se budou děti rády vracet

Čas adventu bez adventního kalendáře si dnešní děti snad ani neumějí představit. Většina z nich bude nadšená z čokoládových kalendářů, kterých je v obchodech nepřeberné množství. Pokud však chcete dětem dopřát něco zvláštního a neokoukaného, vyrobte jim kalendář domečkový. Nejlepší bude takový, který využijete i v dalších letech.
Vydáno: 07.11.2019
Adventní domečky
Autor: Pinterest.com Adventní domečky

Kdy a kde se vzaly první adventní kalendáře

První adventní kalendář vznikl v 19. století v Hamburku, kdy jeden protestantský duchovní připevnil na staré kolo 24 svíček, aby s jejich pomocí chudým dětem ukrátil čekání na Ježíška.

První známý ručně vyráběný adventní kalendář pochází z roku 1851, ale adventní kalendáře v téměř dnešní podobě, tedy tištěné papírové obrázky s otevíracími okénky, se začaly objevovat až počátkem 20. století a za autora nápadu bývá považován německý tiskař Gerhard Lang. Původní kalendáře zdobily liturgické výjevy z bible. Teprve později získaly spíše světský ráz a děti v nich začaly nacházet nejčastěji tvarovanou čokoládu.

Dnes vám přinášíme několik inspirací na kalendáře, které můžete využít i v následujících letech, stačí do nich jen každým rokem vložit nové dárečky. Jestli to bude tradiční čokoláda nebo něco zdravějšího, necháme už na vás.

Adventní kalendáře: Domeček s poštou pro Ježíška

Adventní kalendář, domeček, je vyroben z několika vrstev vlnité lepenky. Domek má 23 okének na cukrátka a jedny dveře, kam se vkládá dopis pro Ježíška. Samozřejmě na Štědrý den už tam dopis nebude a děti najdou za dveřmi nějakou další dobrotu nebo maličký dáreček.

Adventní domečky
Autor: www.fler.cz/unlimited-design Adventní domečky

Adventní kalendáře: Postavte celou vesničku

Z tvrdého neběleného kartonu vytvořte malé domečky a postavte z nich celou vánoční vesničku. Domečky mohou stát na stole, na parapetu u okna nebo na polici, ale vždy je doplňte o kousek zeleně v podobě mechu nebo větviček jehličnanů.

Adventní domečky
Autor: Pinterest.com Adventní domečky

Adventní kalendáře: Vystřihněte domky z papíru

S bílou čtvrtkou se pracuje také velmi dobře. Před slepením můžete domečky pomalovat nebo polepit samolepicí fólií, se kterou se velmi dobře pracuje.

Adventní domečky
Autor: Pinterest.com Adventní domečky

Adventní kalendáře: Vyřezávejte z překližky

Pokud vám není cizí ani práce s lupenkovou pilkou, ať už ruční, nebo elektrickou, a s překližkou, dejte se do díla. Takové domečky vydrží na věky, ale jejich obsah se může každým rokem měnit.

Adventní domečky
Autor: Pinterest.com Adventní domečky

Adventní kalendáře: Jeden domek stačí

Nemusíte budovat celou vesnici, postačí i jeden bytelný domek ze dřeva nebo z pevného papíru opatřený přihrádkami nebo ještě lépe maličkými šuplíčky.

Adventní domečky
Autor: Pinterest.com Adventní domečky

Adventní kalendáře: Dejte se do šití!

Maminky se pravděpodobně více než s pilkou kamarádí se šicím strojem. Ušít základní tvar domečku a opatřit ho malými kapsičkami bude určitě hračka.

Adventní domečky
Autor: Pinterest.com Adventní domečky
Článek je zařazen v: Vánoce , adventní kalendář , domeček , domek , dům , kalendář pro děti , opakovaně využitelný
Speciály: Vánoce

reklama