reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Adventní kalendáře jako malé domečky. Sem se budou děti rády vracet

Simona Sedláčková , Vydáno: 07.11.2019
Adventní domečky
Autor: Pinterest.com Adventní domečky
Čas adventu bez adventního kalendáře si dnešní děti snad ani neumějí představit. Většina z nich bude nadšená z čokoládových kalendářů, kterých je v obchodech nepřeberné množství. Pokud však chcete dětem dopřát něco zvláštního a neokoukaného, vyrobte jim kalendář domečkový. Nejlepší bude takový, který využijete i v dalších letech.

reklama

Kdy a kde se vzaly první adventní kalendáře

První adventní kalendář vznikl v 19. století v Hamburku, kdy jeden protestantský duchovní připevnil na staré kolo 24 svíček, aby s jejich pomocí chudým dětem ukrátil čekání na Ježíška.

První známý ručně vyráběný adventní kalendář pochází z roku 1851, ale adventní kalendáře v téměř dnešní podobě, tedy tištěné papírové obrázky s otevíracími okénky, se začaly objevovat až počátkem 20. století a za autora nápadu bývá považován německý tiskař Gerhard Lang. Původní kalendáře zdobily liturgické výjevy z bible. Teprve později získaly spíše světský ráz a děti v nich začaly nacházet nejčastěji tvarovanou čokoládu.

Dnes vám přinášíme několik inspirací na kalendáře, které můžete využít i v následujících letech, stačí do nich jen každým rokem vložit nové dárečky. Jestli to bude tradiční čokoláda nebo něco zdravějšího, necháme už na vás.

Adventní kalendáře: Domeček s poštou pro Ježíška

Adventní kalendář, domeček, je vyroben z několika vrstev vlnité lepenky. Domek má 23 okének na cukrátka a jedny dveře, kam se vkládá dopis pro Ježíška. Samozřejmě na Štědrý den už tam dopis nebude a děti najdou za dveřmi nějakou další dobrotu nebo maličký dáreček.

Adventní domečky
Autor: www.fler.cz/unlimited-design Adventní domečky

Adventní kalendáře: Postavte celou vesničku

Z tvrdého neběleného kartonu vytvořte malé domečky a postavte z nich celou vánoční vesničku. Domečky mohou stát na stole, na parapetu u okna nebo na polici, ale vždy je doplňte o kousek zeleně v podobě mechu nebo větviček jehličnanů.

Adventní domečky
Autor: Pinterest.com Adventní domečky

Adventní kalendáře: Vystřihněte domky z papíru

S bílou čtvrtkou se pracuje také velmi dobře. Před slepením můžete domečky pomalovat nebo polepit samolepicí fólií, se kterou se velmi dobře pracuje.

Adventní domečky
Autor: Pinterest.com Adventní domečky

Adventní kalendáře: Vyřezávejte z překližky

Pokud vám není cizí ani práce s lupenkovou pilkou, ať už ruční, nebo elektrickou, a s překližkou, dejte se do díla. Takové domečky vydrží na věky, ale jejich obsah se může každým rokem měnit.

Adventní domečky
Autor: Pinterest.com Adventní domečky

Adventní kalendáře: Jeden domek stačí

Nemusíte budovat celou vesnici, postačí i jeden bytelný domek ze dřeva nebo z pevného papíru opatřený přihrádkami nebo ještě lépe maličkými šuplíčky.

Adventní domečky
Autor: Pinterest.com Adventní domečky

Adventní kalendáře: Dejte se do šití!

Maminky se pravděpodobně více než s pilkou kamarádí se šicím strojem. Ušít základní tvar domečku a opatřit ho malými kapsičkami bude určitě hračka.

Adventní domečky
Autor: Pinterest.com Adventní domečky

reklama

Článek je zařazen v: Vánoce , adventní kalendář , domeček , domek , dům , kalendář pro děti , opakovaně využitelný

reklama

Přečtěte si také