Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Američanům je líto, že nemají žádné hrady. Podívejte se, co si dneska staví

Léto je tím nejlepším obdobím pro návštěvu hradů a zámků. Nejenže je víc volna, ale ještě se člověk v kamenných zdech honosných sídel může pěkně zchladit a něco zajímavého dozvědět. Za návštěvou tohoto hradu byste se však museli vypravit až do USA.
Vydáno: 22.08.2015
Hluboko v lesích americké země se ukrývá malý soukromý hrad...
Autor: goodhousekeeping.com Hluboko v lesích americké země se ukrývá malý soukromý hrad...
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

S námi ale ušetříte nejen za letenku, ale i za vstupenku. Majitel malého amerického hrádečku naštěstí nebyl skoupý podělit se se čtenáři o nápadité sídlo ukryté v lesích na západě USA, a tak do něj můžeme nahlédnout i my. Na první pohled jde o skutečný hrad. A na ten druhý zjistíte, že tomu tak opravdu je. Jen je o hodně mladší, než jsou naše stavební památky z dob králů a knížat. Za to se však nebojí moderního vybavení.

Základním stavebním materiálem jsou kameny. Ty doplňuje dřevo. Jednoduché spojení těchto dvou materiálů vytváří nejen z venku, ale i uvnitř příjemnou, nic nerušící přírodní atmosféru. Stavitel však myslel i na výdobytky moderní civilizace, a tak zde najdete hygienické pohodlí, jaké máte i u vás doma – pěknou toaletu a prosvětlenou koupelnu.

Ohřát se můžete u krbu. Topení nehledejte nikde, celá stavba je prošpikována klimatizací.
Autor: goodhousekeeping.com Ohřát se můžete u krbu. Topení nehledejte nikde, celá stavba je prošpikována klimatizací.

Pochopitelně i obytné místnosti jsou vkusně a jednoduše zařízené. Stěny, kde nebylo použito kamení, jsou krásně zarovnané a omítnuté. Výbava moderním nábytkem se snaží ctít jeden ze základních materiálů stavby – dřevo. Najdete zde však i kůži, kov a sklo. Všeho je tak akorát. Možná vás zarazí moderní okna, která na zámcích najdete jen výjimečně. Jakmile se ale necháte okouzlit výhledem do zalesněné přírody, pochopíte, že velké plochy skla bez ozdob jsou tím pravým pro úchvatný pocit z výhledu do lesa.

Výsledek? Moderní bydlení v přírodě s hradní atmosférou. A nádavkem dodejme, že k hradu vede most jako součást objektu a dole pod ním bublá potůček a nedaleko srší vodopád. Co víc si jen přát? Snad jen ty miliony, za které byl tento malý hrad prodán, v přepočtu to bylo téměř 18 milionů Kč.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Dům korunovala sedlová střecha

Moderní rodinný dům se sedlovou střechou postavili jako sandwich

Dokonalé mimikry

Jak to jenom udělali? Dům v Polsku se bude vznášet v lese

Dům na noze

Dům na dlouhé noze připomíná strom


Článek je zařazen v:
Reklama