Bydlení

22. srpna 2015 05:15

redakce Prima Zoom

Američanům je líto, že nemají žádné hrady. Podívejte se, co si dneska staví

Léto je tím nejlepším obdobím pro návštěvu hradů a zámků. Nejenže je víc volna, ale ještě se člověk v kamenných zdech honosných sídel může pěkně zchladit a něco zajímavého dozvědět. Za návštěvou tohoto hradu byste se však museli vypravit až do USA.

Snámi ale ušetříte nejen za letenku, ale i za vstupenku. Majitel malého amerického hrádečku naštěstí nebyl skoupý podělit se se čtenáři o nápadité sídlo ukryté vlesích na západě USA, a tak do něj můžeme nahlédnout i my. Na první pohled jde o skutečný hrad. A na ten druhý zjistíte, že tomu tak opravdu je. Jen je o hodně mladší, než jsou naše stavební památky zdob králů a knížat. Za to se však nebojí moderního vybavení.

Základním stavebním materiálem jsou kameny. Ty doplňuje dřevo. Jednoduché spojení těchto dvou materiálů vytváří nejen zvenku, ale i uvnitř příjemnou, nic nerušící přírodní atmosféru. Stavitel však myslel i na výdobytky moderní civilizace, a tak zde najdete hygienické pohodlí, jaké máte i u vás doma – pěknou toaletu a prosvětlenou koupelnu.

Pochopitelně i obytné místnosti jsou vkusně a jednoduše zařízené. Stěny, kde nebylo použito kamení, jsou krásně zarovnané a omítnuté. Výbava moderním nábytkem se snaží ctít jeden ze základních materiálů stavby – dřevo. Najdete zde však i kůži, kov a sklo. Všeho je tak akorát. Možná vás zarazí moderní okna, která na zámcích najdete jen výjimečně. Jakmile se ale necháte okouzlit výhledem do zalesněné přírody, pochopíte, že velké plochy skla bez ozdob jsou tím pravým pro úchvatný pocit zvýhledu do lesa.

Výsledek? Moderní bydlení vpřírodě shradní atmosférou. A nádavkem dodejme, že khradu vede most jako součást objektu a dole pod ním bublá potůček a nedaleko srší vodopád. Co víc si jen přát? Snad jen ty miliony, za které byl tento malý hrad prodán, vpřepočtu to bylo téměř 18 milionů Kč.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také