návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Angličan má v kůlně kopii kajuty z Titanicu

zidkovm , Aktualizováno: 15.04.2021
Repliku kajuty 1. třídy nechvalně proslulého parníku muž postavil z dřevěného obložení pocházejícího ze sesterské lodi Olympic přímo v kůlně za domem.

reklama

Šedesátiletý John Siggins svou kůlnu vybavil vpravdě vzácnými kusy nábytku a zařízení. O zvláštní pozornost si říká křeslo, na němž sedával pozdější kapitán Titanicu Edward Smith v době, kdy ještě velel posádce Olympicu.

Siggins od raných 90. let sháněl zdobné závěsy lustrů, porcelán, stříbrné vybavení, a dokonce i ubrusy a ložní prádlo od loďařské společnosti White Star Line, které Olympic a Titanic patřily. Po 20 letech sbírání si vystudovaný inženýr nevěděl rady, jak se všemi věcmi a materiálem naložit. To se změnilo ve chvíli, kdy mu kamarád věnoval příhodnou kůlnu.

Kompletně prostřený jídelní stůl. Stejně by vypadal i na Titaniku. Vše pochází z lodi Olympic
Autor: Page One Kompletně prostřený jídelní stůl. Stejně by vypadal i na Titaniku. Vše pochází z lodi Olympic

Tou dobou už jeho sbírka zahrnovala i dubové obložení stěn za v přepočtu desítky tisíc korun z parníku Olympic, který z Liverpoolu do New Yorku doplul rok před zkázou Titaniku. Kůlna s ideálními rozměry včetně 3,5 m vysokého stropu umožnila použít celé panely obložení, takže Siggins své skvosty nemusel řezat. „Nijak jsem to neplánoval, celé se to tak vyvinulo spíše náhodou,“ krčí rameny nad svou nevšední kůlnou Siggins, který dřevo koupil jednoduše proto, že bylo za dobrou cenu. Celkově ale Sigginse jeho sbírka přece jen stála „několik tisíc liber“, a tak její přesné umístění raději tají.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

 

Barvy kam se podíváš

Dům Simpsonových opravdu existuje

Byt Jak jsem poznal vaši matku

Podívejte se, jak bydlí Ted v kultovním seriálu Jak jsem poznal vaši matku

reklama

Článek je zařazen v: titanic , Titanik , kajuta , loď

reklama

Přečtěte si také