Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Apartmán na Moravě umožňuje vyzkoušet si, jak fungují technologie v chytré domácnosti

Jak příhodně uspořádat byt složitě rozložený do tří podlaží, nastiňují architekti v Apartmánu v obci Pavlov.
Vydáno: 19.06.2016
Kuchyně s jídelnou

Apartmán je situovaný v komplexu U Venuše na okraji památkové zóny v obci Pavlov. A je zajímavý hned ve dvou ohledech. Tím, že stavba komplexu navázala nástavbou na původní sklepy z 18. století, vznikly i složitější prostory jako právě tento apartmán s místnostmi ve třech podlažích. A to už se musí jeden snažit, aby byl takový byt vůbec k životu.

Návrh, jak prostor s komplikovanou dispozicí uspořádat, vypracovali architekti z ateliéru „0,5 Studio“. Apartmán, který pojmenovali jako „Chytrý“, se bude pronajímat, slouží ale i jako vzorový byt s ukázkou technologií tzv. chytré domácnosti.

Ložnice je i díky dvojici oken světlá
Ložnice je i díky dvojici oken světlá
archiv ČCA

Prostor osvětlují kromě hlavních stropních svítidel i jemnější nepřímá liniová světla. Autoři návrhu si vyhráli i s barvami, které zvolili a seřadili v jednosměrný přechod od tmavých obslužných částí ke světlé obytné a relaxační zóně. „Hlavními motivy interiéru jsou střídmá barevnost, navazující na přírodní jasanovou podlahu, a bělené části vestavěného nábytku a schodiště,“ poodhalili autoři souvislosti mezi odstíny a místnostmi.

O tom, jak instalované zařízení ovlivňuje celkovou atmosféru bytu, svědčí architektova poznámka o tom, že „prostor výrazně odlehčuje konstrukce dřevěných táhel schodiště nebo horizontální vypnutá síť v posledním podkrovním patře.“

Byt je jedním z projektů přihlášených v soutěžní přehlídce Česká cena za architekturu (ČCA), jejíž první ročník letos vyhlásila Česká komora architektů.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Větší z koupelen dominuje kruhové zrcadlo pomyslně zaseknuté do dřevěné police ze staré fošny

Mladý pár si v Praze na Vinohradech zařídil byt inspirovaný Londýnem

Jižní pohled s okrasným záhonem

Z přízemního domu Elipsa v Radonicích u Prahy lze z pokojů jít přímo na zahradu

Reklama
Článek je zařazen v: apartmán, chytré technologie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama