Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Atrakce pro odvážné: Přespali byste zavěšení na skále 400 m nad zemí?

Zážitek, který si zkrátka musíte zasloužit.
Vydáno: 27.07.2015
Noční osvětlení díky solární energii
Autor: Natura Vive Noční osvětlení díky solární energii
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Napadlo vás někdy, jaký výhled asi mají orli ze svých hnízd? Že musí jít o neskutečnou podívanou je bez diskuze. Toho si byli vědomi i mladí lidé ze společnosti Natura Vive, kteří se v roce 2013 rozhodli, že takový nevšední zážitek zprostředkují zájemcům bez rozdílu věku. Máte-li dobrodružnou povahu, jejich nápad vás zaručeně zaujme.

Tým podnikavců nabízí dvoudenní výlet, který zahrnuje šplhání po skále do výšky 400 metrů nad posvátné peruánské údolí Cuzco a ubytování v kabině uchycené přímo na této skále, kde strávíte noc, a ještě dostanete vynikající večeři s vínem.

Takhle vypadá interiér
Autor: Natura Vive Takhle vypadá interiér

Jak již bylo naznačeno, spaní je zajištěno v naprosto netradičním ubytování. Jedná se celkem o tři kabiny, zavěšené téměř na vrcholu 400 metrů vysoké hory, odkud je neskutečný výhled do údolí pod nimi. Kabiny jsou ručně vyrobeny z hliníku, který se používá v leteckém průmyslu, a z odolného polykarbonátu.

Noční osvětlení díky solární energii
Autor: Natura Vive Noční osvětlení díky solární energii

Jednotlivé kapsle nabízejí na necelých 20m² ložnici se čtyřmi lůžky, jídelní koutek a soukromou koupelnu s ekologickou suchou toaletou a umyvadlem. Osvětlení je zajištěno několika lampami, které se přes den nabijí díky solárním panelům. Pro co nejlepší výhled jsou buňky vybaveny šesti okny. Vchod je umístěn kvůli větší bezpečnosti na vrchní straně buňky. Není ovšem třeba mít obavy, že byste něco nezvládli, součástí ubytování ve Skylodge Adventure Suites, jak se tyto kabiny nazývají, je také podrobná instruktáž k užívání.

Napadlo vás někdy, jaký výhled asi mají orli ze svých hnízd
Autor: Natura Vive Napadlo vás někdy, jaký výhled asi mají orli ze svých hnízd

Zážitkový pobyt si zájemci mohou pořídit jako balíček. Včetně transportu až do hotelového pokoje s pomocí zkušeného průvodce, který hosty nejprve proškolí s ohledem na bezpečnost výstupu ke kabině, a poté jim při výstupu asistuje. Následuje horolezecký výstup. Nahoře hosté dostanou na uvítání teplý nápoj a večeři. Po noci strávené v prosklené kapsli je čeká snídaně a pak sestup slaňováním nebo za pomoci lanového skluzu.

Cena za osobu se pohybuje od 290 do 320 dolarů. Podle recenzí hostů, které jsou k dispozici na webu o cestování TripAdvisor, se zdá, že ti, kdo strávili noc v kabině nad posvátným údolím, svou zkušenost hodnotí velice kladně.

Natura Vive

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Dragon Rezidence Bazarsad Bayarsaikhan, 2013

Pohádkový hotel z ledu každé jaro roztaje. V zimě ho znovu postaví

Cabin

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

Jedinečné ubytování přímo v Indickém oceánu

Netradiční dovolená: Co se takhle ubytovat v podmořském pokoji?


Článek je zařazen v:
Reklama