Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

Bydlení na stromech slaví ve světě úspěch. Ve Švédsku tento nápad dotáhli ještě dál. V borovém lese vybudovali rovnou celý hotel.
Vydáno: 22.01.2015
Cabin

Švédská vesnička Harads, kterou obývá pouhých 600 stálých obyvatel, se může pochlubit opravdovým unikátem. Poblíž řeky Lule, uprostřed nádherné severské přírody a hustých lesů, uskutečnili dva nadšenci Kent Lindvall a Britta svůj sen. V roce 2010 začali se stavbou hotelu, jehož některé pokoje umístili do oddělených budov, které jsou v korunách stromů. Svůj nápad nazvali Treehotel a na jeho realizaci a rozšiřování nadále pracují. Majitelé v budoucnu počítají ještě s minimálně dvěma dalšími pokoji.

UFO
UFO
Fredrik Broman

Inspirací se jim stal film švédského režiséra Jonase Selberga Augustséna z roku 2008, jenž vypráví příběh tří mužů, kteří se rozhodnout vrátit se zpět ke svým kořenům. A to doslova. Přestěhují se proto z města, v němž všichni žijí, na venkov, kde začnou společnými silami budovat dům na stromě.

Ve spolupráci se čtyřmi švédskými architekty se Kentovi a Brittě podařilo po vzoru zmíněného filmu od základů vybudovat oázu klidu určenou všem, kteří touží po spojení s přírodou nebo po netradičním zážitku.

Hotel, nebo spíše hotelový komplex, je složený z hlavní budovy a několika originálních pokojů vyvěšených čtyři až šest metrů vysoko mezi borovicemi. V hlavní budově se nachází recepce, restaurace, bar a několik klasických hotelových pokojů. Komplex svým hostům dále nabízí výběr ze šesti velikostně i designově odlišných pokojů mezi kmeny stromů.

Hosté si mohou například vybrat, zda se chtějí ubytovat v pokoji s názvem Mirror Cube (Skleněná kostka), který svým minimalistickým designem skutečně odpovídá svému jménu, nebo třeba v apartmánu nazvaném Birds Nest (Ptačí hnízdo) či UFO.

V netradičním ubytování ale není nouze o tradiční komfort, na nějž je většina hotelových hostů zvyklá. Všechny pokoje mezi stromy jsou vybaveny koupelnou včetně toalety, kuchyňským dřezem, lednicí a varnou konvicí. Samozřejmostí je dostatek vody i elektrické podlahové vytápění.

Nejmenší pokoj si vystačí s 16 metry čtverečními, největší pokoj nabízí 52 čtverečních metrů. Kapacitně pokoje pohodlně poslouží dvěma až pěti osobám. Do některých pokojů je vstup zajištěn stahovacími schody, k většině z nich však vedou mosty, takže část pokojů je dokonce bezbariérová.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

„Chtěl jsem postavit něco parádního,“ vysvětluje majitel, co jej přivedlo k tomuto nezvyklému projektu

Squatter zahnízdil na stromě

Tato přestavba staré garáže na obyvatelnou chatu nazvanou Garage je cenami ověnčený debut archi studia Graypants ze Seattlu

Minidomečky: Bydlení snů se vejde do 50 m². Ušetříte za energie i za hypotéku

Minibyt v Paříži

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama