Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

Bydlení na stromech slaví ve světě úspěch. Ve Švédsku tento nápad dotáhli ještě dál. V borovém lese vybudovali rovnou celý hotel.
Vydáno: 22.01.2015
Cabin
Cabin Autor: Peter Lundstrom
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Švédská vesnička Harads, kterou obývá pouhých 600 stálých obyvatel, se může pochlubit opravdovým unikátem. Poblíž řeky Lule, uprostřed nádherné severské přírody a hustých lesů, uskutečnili dva nadšenci Kent Lindvall a Britta svůj sen. V roce 2010 začali se stavbou hotelu, jehož některé pokoje umístili do oddělených budov, které jsou v korunách stromů. Svůj nápad nazvali Treehotel a na jeho realizaci a rozšiřování nadále pracují. Majitelé v budoucnu počítají ještě s minimálně dvěma dalšími pokoji.

UFO
UFO
Fredrik Broman

Inspirací se jim stal film švédského režiséra Jonase Selberga Augustséna z roku 2008, jenž vypráví příběh tří mužů, kteří se rozhodnout vrátit se zpět ke svým kořenům. A to doslova. Přestěhují se proto z města, v němž všichni žijí, na venkov, kde začnou společnými silami budovat dům na stromě.

Ve spolupráci se čtyřmi švédskými architekty se Kentovi a Brittě podařilo po vzoru zmíněného filmu od základů vybudovat oázu klidu určenou všem, kteří touží po spojení s přírodou nebo po netradičním zážitku.

Hotel, nebo spíše hotelový komplex, je složený z hlavní budovy a několika originálních pokojů vyvěšených čtyři až šest metrů vysoko mezi borovicemi. V hlavní budově se nachází recepce, restaurace, bar a několik klasických hotelových pokojů. Komplex svým hostům dále nabízí výběr ze šesti velikostně i designově odlišných pokojů mezi kmeny stromů.

Hosté si mohou například vybrat, zda se chtějí ubytovat v pokoji s názvem Mirror Cube (Skleněná kostka), který svým minimalistickým designem skutečně odpovídá svému jménu, nebo třeba v apartmánu nazvaném Birds Nest (Ptačí hnízdo) či UFO.

V netradičním ubytování ale není nouze o tradiční komfort, na nějž je většina hotelových hostů zvyklá. Všechny pokoje mezi stromy jsou vybaveny koupelnou včetně toalety, kuchyňským dřezem, lednicí a varnou konvicí. Samozřejmostí je dostatek vody i elektrické podlahové vytápění.

Nejmenší pokoj si vystačí s 16 metry čtverečními, největší pokoj nabízí 52 čtverečních metrů. Kapacitně pokoje pohodlně poslouží dvěma až pěti osobám. Do některých pokojů je vstup zajištěn stahovacími schody, k většině z nich však vedou mosty, takže část pokojů je dokonce bezbariérová.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

„Chtěl jsem postavit něco parádního,“ vysvětluje majitel, co jej přivedlo k tomuto nezvyklému projektu

Squatter zahnízdil na stromě

Tato přestavba staré garáže na obyvatelnou chatu nazvanou Garage je cenami ověnčený debut archi studia Graypants ze Seattlu

Minidomečky: Bydlení snů se vejde do 50 m². Ušetříte za energie i za hypotéku

Minibyt v Paříži

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama