Bydlení

30. ledna 2017 07:17

Jana Brass

Bydlení v Soho: Dům po rekonstrukci nabízí pohodlí i inspiraci

Londýnská čtvrť Soho byla v meziválečné době bublajícím kotlem umělců a intelektuálů. Právě v duchu doby 20. a 30. let stylizovali designéři dům č. 81 v Dean Street.

Ve zcela zrenovovaném domě najdeme 16 apartmánů a dva penthousy. Nový interiér je laděn v postmoderním nádechu. Výrazný styl art deco inspirovaný uměleckými dějinami čtvrti je kombinován s klasickými prvky. Díky tomu vznikly dynamické ale zároveň i pohodlné prostory, ideální například pro relaxaci, ale i pro setkávání kreativních osobností.

Jemné detaily, kterými interiéroví architekti ze studia Martin Brudnizki Design Studio zabydleli místnosti, umožňují majitelům, aby si své byty zařídili v duchu nadčasové módy. Kvalitní dubovou podlahu lze obohatit o kusové koberce. Dub však najdeme i na některých stěnách jako zajímavý obklad, který zdobí interiér svou strukturou a zatepluje prostor. Stěny vyvedené v bílé a šedé se bezvadně hodí jako pozadí nejen ke kvalitnímu nábytku podle vkusu majitelů, ale i jako vhodný podklad pro zavěšené obrazy či jiné dekorativní předměty.

Chodby jsou krásně světlé díky trefně zvolené dlažbě. Jsou dobrým zázemím pro ukotvení kamenného schodiště, které se může pochlubit detaily inspirovanými tzv. Belle Epoque. Ve výčtu těch nejvybranějších prvků opraveného domu pak nemohou chybět ani kůží potažené dveře a svítidla s mosaznými prvky a na střeše nádherná terasa s odzbrojujícím výhledem na Londýn. Jednoduše: dokonalé interiérové dílo, podívejte se do fotogalerie.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také