Bydlení

20. září 2017 06:00

redakce Prima Zoom

Bydlíte sama? Vytvořte si takový domov, ve kterém budete opravdu šťastná

Každé z nás se alespoň jednou za život stalo to, že jsme bydlela single. Ať už je důvod jakýkoli – poprvé stěhování od rodičů, rozchod s přítelem nebo jsme prostě samotné nejšťastnější, spojuje nás všechny jedna velká touha. Chceme se cítit ve své domácnosti možná co nejspokojenější.

Váš domov by měl korespondovat svašimi aktivitami a povahou. Jste úspěšná ve svém oboru a máte velké kariérní plány? Nesmí vám doma chybět čistě pracovní prostor, který bude zcela oddělen od ložnice. Ložnice je místo, kde si dobíjíme vybité baterky. Je to prostor pro relaxaci a pohodu, nikoliv pro práci. Je velmi důležité umět vypnout. Vpřípadě, že máte pracovnu spojenou složnicí, budete pořád vnapětí a stresu, protože budete mít odpočinek spojený podvědomě sprací.

Vytvořte si místo na odpočinek. Foto: istock.com

Jistě se shodneme, že velký prostorný stůl je podmínkou. Pokud je svaší prací spojeno různé papírování, snažte se vymyslet úložnýprostor tak, aby zapadal do konceptu se zbytkem místnosti. Spisy můžeme ukládat do různě barevných papírových šanonů nebo proutěných košíků. Vše nemusí být nudné, jako vběžné kanceláři. Stůl umístěte na světlé místo, abyste si nekazila oči. Pokud jste si zvolila pracovnu spojit sobývacím pokojem, zvolte nábytek ve stejném stylu, aby korespondoval sobývací stěnou.

V jednoduchosti je krása. Foto: profimedia.cz

Pokud ráda cvičíte, vytvořte si doma malou domácí posilovnu. Jogínská podložka je nutností, navíc ji můžete kdykoli uklidit a nepřekáží vám. Co takhle navrtat dřevěnou přitahovací tyč na jednu ze zdí? Pokud by vás cvičení přestalo bavit, můžete ji později použít jako věšák na oblečení. Nafukovací cvičící míč poslouží i jako „židle“ pro vícečlenné návštěvy.

Jako správná hospodyňka byste měla mít prostornou kuchyň. Zorganizujte si kuchyňské vybavení tak, jak to vyhovuje vám. Ostatně, nikdo jiný vám do toho nebude mluvit a nebude věci přehazovat tam, kam nepatří.

Květiny jsou důležitou součástí domova. Foto: profimedia.cz

Pořiďte si bylinky vkvětníku. Nejenže krásně provoní byt, ale také krásně vypadají, a věřte, že pokud si do bytu pustíte zeleň, budete se cítit více nabita energií. Tím pádem se nebojte ani dalších květin, jak těch do vázy, tak vkvětníku. Proč by květiny měl nosit muž? Udělejte si radost sama a vyberte si takovou, jaká se líbí vám.

Dlouhé hladké záclony, popřípadě závěsy opticky prodlouží okna. Vizuálně se vám bude zdát okno větší. Neaplikujte složité vzory. Nechte slunce pohrát si sjemnou jednoduchou látkou. Tady opravdu platí rada: „všeho moc škodí“.

Pusťte si dovnitř světlo. Foto: istock.com

Nechejte pokoje dýchat. Zbytečně nezapláceje místnost nábytkem a dekoracemi. Nebudete mít pocit, že nemůžete dýchat, a že je vše ponuré. Vmístnosti musí být dostatek světla a prostoru.

(mk)

Sdílejte článek

Přečtěte si také