Bydlení

29. září 2016 11:33

Jana Brass

Byt v centru Berlína: Když se snoubí italský temperament s německou důkladností

Žít v příjemném prostředí, které lahodí oku a je ještě navíc funkční, je radost.

Pokud najdete vhodného interiérového architekta nebo pokud sami máte vlohy pro uspořádání interiéru, pak máte veliké štěstí. Podobně jako majitelé jednoho bytu uprostřed Berlína, kam vás zavedeme tentokrát.

Za citlivě navrženým interiérem stojí designérské studio architektky Nicoletty Zarattini s názvem Conscious Design Interiors. Sama původem italská interiérová designérka, která již přes 20 let tvoří v Berlíně, má na kontě řadu spokojených zákazníků z řad majitelů kaváren, vil, vedoucích různých kanceláří nebo pracovníků velvyslanectví.

Podlaha z pravého dřeva dokonale propojuje jednotlivé místnosti. Jako by se stala hladinou pomyslného „dřevěného“ moře. Foto: Conscious Design Interiors

Uvidíte sami, že nelitují ani ti, kteří si ji pozvou k úpravě svého domova. V jejím stylu se snoubí hravý středozemní temperament s německou důkladností. Byt v centru Berlína je ve starším domě a se zajímavým půdorysem. Už když uvidíte první záběr, napadne vás, jak je byt příjemně prostorný. Jako by jím profukoval vlahý svěží větřík. Toho je docíleno jednak bohatstvím světla (naštěstí není v bytě nouze o rozměrná okna) a jednak absencí dveří. Ty však nezmizely úplně, zasouvají se po straně do stěny.

Dojmu většího prostoru také napomáhá propojená podlahová krytina, která vytváří dojem nedozírné hladiny moře. Pochopitelně velmi vzdáleně. Je pevná, ze dřeva a hnědá. Světlé dřevo v kombinaci s bílou na stěnách či v povedené rozlehlé knihovně tvoří příjemné spojení. Dotváří jej také v některých místnostech jemná šeď. Která přes svou neblahou pověst naopak prostoru přidává na luxusu, hlavně ve spojení s čisťoučkou bílou, kvalitním dřevem a přesným opracováním jednotlivých součástí bytu.

Nábytek vyznává jednoduché tvary, mohli bychom dodat „čisté“, a tak také působí nejen každý jednotlivý kus a jejich spojení, ale vlastně celý byt. Je radost jej navštívit, je radost v něm bydlet. Nic ale nebrání tomu nechat se inspirovat a vytvořit si doma podobně příjemné prostředí.

(fis)

Foto: Evey Kwong / Conscious Design Interiors

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také