Bydlení

6. března 2019 11:45

redakce Prima Zoom

Jak bydlí Černé vdovy? Podívejte se na 8 nejlepších věcí z jejich domovů

Z jejich životů si jde brát inspiraci těžko, v jejich bytech ale najdete několik skvělých věcí, které by se hodily i k nám domů.

Staré snovým

Johanin byt je kombinací starého snovým a tmavých barev se světlými odstíny. Zatímco kuchyň je moderní, aby se vní dobře vařilo, obývací pokoj zdobí obrazy ve starých rámech. Funguje to. Stačí trocha odvahy a do moderního interiéru můžete dát dekorace nebo menší kusy nábytku, které vyhrabete na půdě či ve starožitnictví.

Kuchyňský ostrůvek

Ať už do něj umístíte sporák, nebo ho budete využívat jako plochu pro přípravu ingrediencí, je kuchyňský ostrůvek nesporně jednouznejlepších kuchyňských vychytávek. Navíc nebudete otočení čelem ke zdi, ale do prostoru, komunikace sdalšími členy rodiny nebo spřáteli bude snazší i u vaření.

Zajímavé židle

Kuchyňská židle nemusí být jen dřevěná. Klidně může připomínat křeslo a hrát výraznými barvami. Přesně takové židle, jaké má vbytě Johana, rozzáří snad všechny kuchyně.

Více informací o seriálu najdeteonline.

Starožitný nábytek

Nemusíte shánět rokokové židle a dělat si zbytu mini Versailles. Dívejte se po skříňkách, stolech a židlích zdob první republiky nebo zpoválečného období. Až do sedmdesátých let se jedná o kvalitní kusy, které vám ještě dlouho poslouží, vyhněte se normalizačnímu sektorovému nábytku a spíš se soustřeďte na vrchol československého designu, který přišel na přelomu padesátých a šedesátých let sExpo 58.

Hnědá sedačka

Většina pohovek vhnědé barvě je nudná, jenže Veronika má vbytě jednu, která vystupuje zřady a stává se dominantním prvkem pokoje. Stačilo bílé lemování a pár výrazných polštářů. Pohovka pek rozhodně není nudná…

Odvážný koberec

Nebojte se koberců. Nekupujte ty celoplošné, spíše sáhněte po výrazných kusových kobercích a vrhněte se dotradičních vzorů. Perské koberce se paradoxně hodí do většiny moderních interiérů, jen se nesmí ztratit mezi dalšími kusy vybavení vpodobných barvách. Nechte koberec opravdu zazářit a nepořizujte kněmu jiné výrazné vybavení.

Židle místo stolku

Potřebujete konferenční stolek? Omyl.Nahradí ho židle, na kterou si vpřípadě potřeby může sednout návštěva.

Velké lampy

Stropní osvětlení se přeceňuje. Několik velkých lamp vytvoří dostatek světla i útulnou atmosféru. Jen je potřeba zvolit vhodná stínidla, která světlu dovolí, aby se rozptýlilo po pokoji a nekoncentrovalo se jen do jednoho bodu. Ideální jsou stínidla ve světlých barvách, třeba právě tohle krémové.


Přečtěte si také