Bydlení

4. prosince 2019 14:00

Simona Sedláčková

Po čertech veselá mikulášská nadílka: Do čeho schovat sladkosti a jak si byt vyzdobit

Někdo stále udržuje tradici návštěv strašidelného čerta s hodným Mikulášem a andělem, ale v mnoha rodinách se už děti nestraší a čerty si připomínají jenom symbolicky. Máme pro vás nápady na čertí dekorace, které dětem vykouzlí spíš úsměv na tváři.

Čertíci sprázdným bříškem

Čertíci mají prázdné plnitelné tělíčko, a mohou tak sloužit jako originální způsob předání mikulášské nadílky jak malým dětem, tak i těm trochu odrostlejším. 5. prosince naplňte vašemu čertíkovi bříško sladkostmi, ovocem nebo třeba oříšky, drobné dárky můžete vložit do pytlíčku, který má každý čertík vruce, a pověste ho na okno nebo jiné místo, kde jej jeho nový majitel snadno najde. Po vyprázdnění si čertíka ještě chvíli ponechte, ale nejpozději na přelomu roku jej zase nenápadně schovejte. To sice může být spojeno s trochou smutku, ale o to větší pak bude radost, až se váš čertík po roce zase s plným bříškem vrátí.

Čertíci na lednici, na batoh i do kabelky

Reprodukci autorské kresby čertíka Bertíka můžete mít na magnetkách, na zrcátku do kabelky i jako placku na ozdobu školního batohu.

Čertíci zpřírodnin

Kouzelné čertí figurky mají tělíčka zšišek nebo makovic, ale krásné jsou všechny stejně.

Čertíci vkelímku

Plastový kelímek může ukrývat sladkou nadílku. Zabalte ji třeba do černého nebo červeného sáčku či ubrousku a doplňte zpapíru vystřiženou hlavičkou čertíka.

Čertíci zpapírových ruliček

Papírové ruličky od toaletního papíru mají spoustu nejrůznějších využití. Mohou se tedy stát i základem na výrobu veselých papírových čertíků.

Čertíci zkeramiky

Keramické hlavičky čertíků můžete připevnit na vršek sáčku, naplněného sladkou nadílkou. Podobné hlavičky můžete vyrobit i ze samotvrdnoucí hmoty.


Přečtěte si také