Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Chcete bydlet jako hipster? 15 věcí, které musí mít pravý hipsterský byt

Hipstera poznáte na první dobrou. Sedí u kafe v openspace nejlépe někde v Holešovicích, má plnovous a brýle s kostěnými obroučky. Venku parkuje kolo a v upnutých kalhotách píše na laptopu s logem vykousnutého jablka třeba scénář. Jak to ale vypadá u pravého hipstera doma? Podívejte se!
Vydáno: 30.01.2018
Hipster bydlení je především útulné a krásné.

Z hipster stylu už se dávno stal metropolitní trend, který již zdaleka není tak nevšední, jako tomu bylo před lety. Stále více lidí si oblíbilo retro kousky, homeoffice v kavárně a snaží se kombinovat práci a pohodlí. Pokud chcete trochu toho cool hipsterství vnést i k vám domů, násldující věci vám rozhodně nesmí chybět.

1) Gramofon

Žádná hi-tech záležitost, ani nic drahého. Hipsteři sice jedou v technologiích jako málokdo, ale mají nostalgická srdce a odkaz na staré dobré beatnické časy nesmí chybět ani při poslechu muziky. Gramofon - tedy dřevěný, trochu odřený a k tomu spousta dobrých desek z bazarů.

Gramofon je v hipster bytě povinnost! Foto: Gramofon je v hipster bytě povinnost! Foto: Pinterest.com

2) Cihlová zeď

Bůhví proč, ale skoro ve všech hipsterských prostorách a bytech se nachází jedna neomítnutá nebo na cihlu oloupaná zeď. Působí to pěkně syrově, dává to prostoru strukturu i nádech romantiky a vůbec to není špatné.

Cihlová zeď vypadá skvěle. Foto: Cihlová zeď vypadá skvěle. Foto: Pinterest.com

3) Starý lodní kufr

To je ale úlovek! Pokud máte na půdě něco podobného po dědečkovi, neváhejte ani minutu. Hipster nechodí po designových studiích, ani si nevolá s truhlářem svého táty. Pokud potřebuje úložný prostor na boty, musí to mít grády s příběhem!

Starý kufr vypadá stylově. Foto: Starý kufr vypadá stylově. Foto: Pinterest.com

4) Knihovna

Nepotřebujete mnoho, stačí pár bytelných polic z použitého dřeva nebo palet a je to. Hipster nábytek recykluje a udržuje jeho příběh a paměť. U knihovny se cení především její obsah!

Zásoba gramofonových desek se v dnešní době rovná pokladu. Foto: Knížky a gramofonové desky vám nesmí chybět. Foto: Pinterest.com

5) Originální spaní

Cokoliv, co nepřipomíná, A) hotelový pokoj, kam jezdí hipsterovi rodiče na dovolenou, B) Ložnici hipsterových rodičů. Dovoleny jsou všechny možné podivné postele včetně vysutých a závěsných lůžek, paland nebo futonů.

I v malém bytě se dá hrát velké divadlo. Foto: I v malém bytě se dá hrát velké divadlo. Foto: Pinterest.com

6) Plné stěny

Obrazů, koláží, fotografií, citací, rámečků nebo zrcadel. Hipsterův byt snese jakoukoliv nálož eklektické výzdoby dle vlastního gusta. Galerie vzpomínek se může rozrůstat, kam prostor dovolí. A pravidla? Žádná!

Stěny nesmí zůstat prázdné. Foto: Stěny nesmí zůstat prázdné. Foto: Pinterest.com

7) Správné textilie

To není hedvábí nebo krep a už vůbec ne polyester. Do hipsterského bytu se nejlépe hodí něco etnického, rustikálního, folklorního, z přírodních materiálů, s hrubou strukturou nebo čisté plátno. Je tu ale podmínka - žádné komplety a sady, každý kus originál!

Pohodlí především. Foto: Pohodlí především. Foto: Pinterest.com

8) Retro kuchyňka

Hipsteři rádi vaří a nebojí se zašpinit se v kuchyni. Však ji také zásobují organickými produkty z tržišť a zahrad. Hipsterská kuchyňka je nevelká, ovšem plná origináních kusů a nebojí se mísit moderní technologie s bazarovými věcmi. Takový mlýnek na kávu nebo cedník po babičce bude to pravé ořechové!

Jako správný hipster samozřejmě milujete kávu! Foto: Jako správný hipster samozřejmě milujete kávu! Foto: Pinterest.com

9) Vana na nožičkách

Jestli ji seženete, kupte ji! Jestli máte kam, postavte ji tam. A nemusí to být přímo koupelna, hipster si klidně vanu umístí do obytného prostoru, aby v ní mohl číst a popíjet lapsang souchong.

Volně stojící vana je v současnosti velmi trendy. Foto: Volně stojící vana je v současnosti velmi trendy. Foto: Pinterest.com

10) Světýlka

Zatímco konvenční člověk si světýlka doma rozvěsí kolem 15. prosince a nejpozději 15. ledna je sundá, hipster se něčím takovým nenechá svazovat a “světýlkuje” celoročně. Je to krásné a pozitivní, tak proč ne?

Zeď ozdobte fotkami a světýlky. Foto: Zeď ozdobte fotkami a světýlky. Foto: Pinterest.com

11) Půdy i sklepy

Proč hned byt? Hipster se klidně zabydlí na půdě a moc si neláme hlavu s její totální rekonstrukcí. Stejně tak se dá dobře bydlet ve sklepě, garáži nebo ateliéru. Ostatně, jak si myslíte, že vznikly v USA slavné tovární lofty k bydlení? Dnes v nich bydlí bohatí výstředníci, ale dříve představovaly útočiště pro umělce a intelektuály.

Ať už se považujete za hipstera, nebo ne, takovou ložnici by si přál snad každý. Foto: Ať už se považujete za hipstera, nebo ne, takovou ložnici by si přál snad každý. Foto: Pinterest.com

12) Balkony

Pokud má hipster k dispozici balkon, věřte, že z něj udělá báječnou relaxační zónu s koberci, polštáři, květinami, lampami, knihami a vodní dýmkou. Můžete jen závidět.

Vylaďte i terasu. Foto: Vylaďte i terasu.  Foto: Pinterest.com

13) Bílé nebo barevné

Tak tady si můžete vybrat. Buď se prostor ponese v puristických tónech neutrálních barev jako je bílá, šedá, béžová nebo se rozehraje barvami jako indický trh s kořením.

Kombinujte pohodlný styl a minimalismus. Foto: Kombinujte pohodlný styl a minimalismus. Foto: Pinterest.com

14) Kolo

Kolo je pro hipstera totéž, co kůň pro kovboje. Hipsterovo kolo je krásně retro a často není je dopravním prostředkem, ale také součástí interiéru!

Kolo v koupelně? Proč ne! Foto: Kolo v koupelně? Proč ne!, Foto: Pinterest.com

15) Bez záclon

Jako kdyby záclony ztělesňovaly tu konformitu, proti které hipster bojuje… Pokud chcete svůj hipsterský příbytek dotáhnout k dokonalosti, na okna záclony nevěšte.

Důležité je mít hodně světla. Foto: Důležité je mít hodně světla., Foto: Pinterest.com

(ku)

Další články:

Relaxujte, zasloužíte si to

Fredagsmys je nové hygge. Užijte si pohodlí domova naplno díky švédské relaxační technice

 

Zvládne tam bydlet i v zimě

VIDEO: Teenager se odstěhoval do vlastního. Postavil si geniální 27 m2 velký dům na zahradě rodičů

Pustíte si sedmdesátky do bytu?

Psychedelie 70. let se vrací. Jak hippie styl zvládnout ve vašem bytě?


Reklama
Článek je zařazen v: Galerie, dekorace, interiér, bydlení, tipy, inspirace, hipster, nápady, Pinterest
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama