Bydlení

20. května 2015 04:20

Klára Beščecová

Chcete vypadat jako metro? V New Yorku máte šanci?

Strukturu povrchu stanic newyorského metra přenesli módní návrháři na oblečení a umožnili obyvatelům metropole dokonale splynout s okolím.

Za všechno mohou Alex Mustonen a Daniel Arsham ze studia Snarkitecture a jejich kolekce oblečení Architektonická kamufláž, potištěná hojně se opakujícími motivy zNew Yorku. „Napadlo nás, že oblečení může být zdrojem zmatení, když splyne sarchitektonickými prvky na pozadí a nechá svého nositele téměř zmizet,“ přiznávají tvůrci svůj záměr. Zmíněná kolekce zahrnuje potisky třemi motivy. První znich vychází zobdélníkových bílých obkladů pokrývajících stěny a sloupy vmnoha stanicích newyorské podzemky. Další vzor kopírující hojně zastoupenou povrchovou úpravu představuje mozaika tvořená malými osmiúhelníky téže barvy a posledním matoucím motivem je šedé žíhání nápadně podobné tomu na obložení ze světlého mramoru.

Klamavé zdání mají oděvy zdárně vzbuzovat i mimo metro. „Pokud si někdo vyjde od hlavy až kpatě oblečený do věcí potištěných motivem notoricky známých dlaždic – dejme tomu do parku – vzniká dojem, jako by se zelení nesl materiál zpodzemí,“ mnou si ruce návrháři.

Tato záludná kolekce se na rozdíl od běžného oblečení vytváří na objednávku. Firma potiskuje kterýmkoli ze jmenovaných motivů všechny bílé svršky značky Print All Over Me včetně doplňků jako kšiltovek nebo tašek. Návrh padl u zmíněné značky na úrodnou půdu a její zakládající sourozenecké duo Jesse a Meredith Frinkelsteinovi už připravují matoucí potisky na doma, sjejichž přičiněním se člověk bude moci tvářit třeba jako čalounění gauče.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky New York metro York

Přečtěte si také