Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Chcete vypadat jako metro? V New Yorku máte šanci?

Strukturu povrchu stanic newyorského metra přenesli módní návrháři na oblečení a umožnili obyvatelům metropole dokonale splynout s okolím.
Vydáno: 20.05.2015
Nevyčnívat, zbytečně na sebe neupozorňovat, to byla už zásada milionů normalizací semletých českých jedinců
Nevyčnívat, zbytečně na sebe neupozorňovat, to byla už zásada milionů normalizací semletých českých jedinců Autor: archiv Snarkitecture
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Za všechno mohou Alex Mustonen a Daniel Arsham ze studia Snarkitecture a jejich kolekce oblečení Architektonická kamufláž, potištěná hojně se opakujícími motivy z New Yorku. „Napadlo nás, že oblečení může být zdrojem zmatení, když splyne s architektonickými prvky na pozadí a nechá svého nositele téměř zmizet,“ přiznávají tvůrci svůj záměr. Zmíněná kolekce zahrnuje potisky třemi motivy. První z nich vychází z obdélníkových bílých obkladů pokrývajících stěny a sloupy v mnoha stanicích newyorské podzemky. Další vzor kopírující hojně zastoupenou povrchovou úpravu představuje mozaika tvořená malými osmiúhelníky téže barvy a posledním matoucím motivem je šedé žíhání nápadně podobné tomu na obložení ze světlého mramoru.

Mramorem je obložena například stanice Muzeum
Mramorem je obložena například stanice Muzeum
archiv Snarkitecture

Klamavé zdání mají oděvy zdárně vzbuzovat i mimo metro. „Pokud si někdo vyjde od hlavy až k patě oblečený do věcí potištěných motivem notoricky známých dlaždic – dejme tomu do parku – vzniká dojem, jako by se zelení nesl materiál z podzemí,“ mnou si ruce návrháři.

Kolekce Architectural Camouflage dovolí cestujícím splynout s okolím
Kolekce Architectural Camouflage dovolí cestujícím splynout s okolím
archiv Snarkitecture

Tato záludná kolekce se na rozdíl od běžného oblečení vytváří na objednávku. Firma potiskuje kterýmkoli ze jmenovaných motivů všechny bílé svršky značky Print All Over Me včetně doplňků jako kšiltovek nebo tašek. Návrh padl u zmíněné značky na úrodnou půdu a její zakládající sourozenecké duo Jesse a Meredith Frinkelsteinovi už připravují matoucí potisky na doma, s jejichž přičiněním se člověk bude moci tvářit třeba jako čalounění gauče.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Balloons, cena od 20.090 Kč

Když se spojí sklo a design

Která se vám líbí?

Toužíte po designové lampě? Prozkoumali jsme pro vás trh

Kam byste si doma dali tohle svítidlo?

Co takhle svítidlo ve tvaru kondomu?


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama