Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Bydlení

Chlapík si koupil staré auto a předělal ho na nejrychlejší vířivku na světě

Dvojice inženýrů z Los Angeles přestavěla auto na vířivku. Na nejrychlejší vířivku na světě! Motor auta hřeje vodu a ještě vířivku pohání!
Vydáno: 18.01.2017
Co se starým autem? Předělat ho na vířivku

Nedávno přestavěná „amerika“ není jejich první pojízdnou vanou. Inženýři Phil Weicker a Duncan Forrester přestavěli v podobném duchu jiné, menší auto už v roce 1996, tehdy ale s nevalným výsledkem. Myšlenky se přesto nevzdali, ale naopak ji pojali dokonce velkoryseji – rozhodli se, že tentokrát přestavějí na vířivku rovnou Cadillac.

Zvolený model De Ville z roku 1969 byl zkonstruovaný s důrazem na výkon i rychlost, což jej podle názoru obou zručných mechaniků předurčovalo i pro záměr zbudovat nejrychlejší vířivku na světě. Staré auto s pětilitrem podávajícím výkon 375 koní pořídili za pouhých 800 dolarů (20 000 Kč), a na projektu následně pracovali celých sedm let.

Paráda Foto: Paráda! Foto: Video Screenshot

Aby vana do auta správně zapadla, hoši zhotovili nejprve překližkovou maketu
Aby vana do auta správně zapadla, hoši zhotovili nejprve překližkovou maketu
World's Fastest Hot Tub

Díky promyšlenému uspořádání vše funguje, jak má. Efektní počin sice smáčí volant ve vodě, auto ale živlu celkově úspěšně vzdoruje. Pedál plynu i brzdy nahradily páky na boku vozu, které nápadně připomínají ovládací prvky z motorového člunu. Vodotěsné přístroje jsou svrchu palubní desky a elektrické ovladače na rámu čelního skla. Obvyklejší pérování nahradila hydraulika, která výtečně přizpůsobuje nastavení podvozku tuně vody, kterou vana pojme.

Kdo by se nechtěl projet v tak nádherné vaně?
Kdo by se nechtěl projet v tak nádherné vaně?
World's Fastest Hot Tub

Třebaže slova o rychlosti vyznívají v souvislosti s vířivkou ponejvíce jako nejapný vtípek, Phil s Duncanem byli jiného názoru a rychlost vany otestovali. Na kolik napuštěnou vířivku v poušti rozjeli, prozrazují v tomto videu.

Více informací o pojízdné vířivce najdete na Facebooku nebo na Philově a Duncanově webu

Tady mrkněte na celou věc na videu:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Kompaktní přenosný vařič, gril a nabíječka v jednom

Gril, vařič a nabíječka na mobil v jednom? Jde to

Musí mít láhev nutně tvar válce?

Je tohle nejpraktičtější PET lahev všech dob?!

V každém z bytů může být parkování až pro čtyři auta

Bojíte se o své auto? Co takhle parkovat ho v obýváku?

Reklama
Článek je zařazen v: auto, vířivka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama