Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Chybějící zahradu si v rodinném domě v Brně vynahradili luxusní terasou

I na malém svažitém pozemku s jen minimální šířkou lze postavit luxusní rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu. Co když ale nezbude místo pro zahradu? V Brně ji nahradili terasou s keři, bazénem i letní kuchyní!
Vydáno: 06.06.2016
V Brně postavili na malém svažitém pozemku s jen minimální šířkou tento luxusní rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu
V Brně postavili na malém svažitém pozemku s jen minimální šířkou tento luxusní rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu Autor: archiv ČCA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Základem této novostavby v Masarykově čtvrti v Brně je pomyslný kvádr, z něhož architekti z ateliéru Kuba & Pilař „odebírali“ jednotlivé části. Největším takovým „odebraným“ kusem je atrium, které rozděluje dům na dvě části. Ostatní „vykousnuté“ části tvoří lodžie a terasy.

Obytné místnosti jsou orientované na západ a obyvatelé domu z jejich oken hledí do zalesněného údolí řeky Svratky. Interiér ale také prosvětluje atrium uprostřed domu. Ten je navenek výrazný pláštěm tvořeným stínícím roštem, který zachovává tvar základního kvádru. Tento částečně průhledný plášť jednak maskuje veškeré otvory, ale zároveň také tvoří zábradlí lodžií a vymezuje prostor střešní terasy ve třetím podlaží.

Velké a hlavně milé překvapení představuje terasa v nejvyšším třetím podlaží
Velké a hlavně milé překvapení představuje terasa v nejvyšším třetím podlaží
archiv ČCA

V podzemním podlaží je hala, šatna, garáž a technické zázemí. V domě je výtah. První nadzemní podlaží je pojaté jako klidová zóna s dětskými pokoji a pracovnou. Nechybí společná lodžie orientovaná na západ. Pracovnu prosvětluje skleněná stěna atria. Ve druhém podlaží je za atriem ložnice se šatnou a koupelnou. Okny do ulice je orientovaný velký společenský prostor s kuchyní a jídelnou.

Velké a hlavně milé překvapení představuje terasa v nejvyšším třetím podlaží. Jedná se spíše o venkovní obytný prostor nahrazující zahradu, kterou dům v podstatě nemá. Na terase je zeleň a dokonce i bazén. Její součástí je ale i letní kuchyně, koupelna a sauna.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Místo televize výhled

Mobilní dům svým majitelům poskytne na 27 m² tři samostatné místnosti

Silnice občas znenadání končí, kočující pár se ale zastavit nenechá

Dali výpověď, postavili si dům na kolečkách a odjeli

Článek je zařazen v: bydlení , terasa , Rodinný dům , ateliér Kuba & Pilař
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama