Bydlení

21. dubna 2015 05:50

Klára Beščecová

Dali výpověď, postavili si dům na kolečkách a odjeli

Vysoký nájem, zbytečně mnoho času stráveného prací a nesmyslný hon za kariérou přivedl jeden mladý pár k zásadní změně životního stylu.

„Co kdybychom dali výpověď, postavili si malý domek a psali cestopisy?“ nadhodila jednou Jenna Spesardová a její přítel Guillaume byl pro.

Odhodlali se už před dvěma lety. Knápadu je inspirovaly zprávy o fenoménu skromného života vmaličkých domcích označovaného pojmem „Tiny house Movement“.

Na cestě severní Amerikou potkávají spoustu lidí, kteří se podobně jako oni uskromnili a spokojili se smalým příbytkem. Bydlí v přívěsech, srubech, jurtách nebo i obyvatelných lodích. „Potvrzuje se nám, že jsou daleko svobodomyslnější než kolegové znašich bývalých zaměstnání,“ pochvaluje si Guillaume Dutilh. „Nesoustředí se na peníze ani pěkné věci, ale na svobodu. Užívají si život i krásy kolem.“

Domek postavili svépomocí spolu spartou kamarádů za jediný rok. „Museli jsme zásadně snížit veškeré naše nároky, ale dokázali jsme to,“ vzpomínají na těžký začátek. Jenna (28) a Guillaume (30) o své cestě pravidelně zpravují fanoušky prostřednictvím svého blogu. Jen za půl roku najeli 18000 kilometrů. Ve svých příspěvcích líčí jak vlastní alternativní život, tak i zkušenosti dalších, podobně smýšlejících lidí, které na svém putování potkávají. Za to jim fanoušci zcelých Spojených států posílají peníze na živobytí. Další si vydělají po návratu, kdy se chystají vydat knihu o alternativním životním stylu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také