Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Dali výpověď, postavili si dům na kolečkách a odjeli

Vysoký nájem, zbytečně mnoho času stráveného prací a nesmyslný hon za kariérou přivedl jeden mladý pár k zásadní změně životního stylu.
Vydáno: 21.04.2015
Silnice občas znenadání končí, kočující pár se ale zastavit nenechá
Silnice občas znenadání končí, kočující pár se ale zastavit nenechá Autor: Tiny House Giant Journey
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Co kdybychom dali výpověď, postavili si malý domek a psali cestopisy?“ nadhodila jednou Jenna Spesardová a její přítel Guillaume byl pro.

Odhodlali se už před dvěma lety. K nápadu je inspirovaly zprávy o fenoménu skromného života v maličkých domcích označovaného pojmem „Tiny house Movement“.

Na cestě severní Amerikou potkávají spoustu lidí, kteří se podobně jako oni uskromnili a spokojili se s malým příbytkem. Bydlí v přívěsech, srubech, jurtách nebo i obyvatelných lodích. „Potvrzuje se nám, že jsou daleko svobodomyslnější než kolegové z našich bývalých zaměstnání,“ pochvaluje si Guillaume Dutilh. „Nesoustředí se na peníze ani pěkné věci, ale na svobodu. Užívají si život i krásy kolem.“

Domek postavili svépomocí spolu s partou kamarádů za jediný rok. „Museli jsme zásadně snížit veškeré naše nároky, ale dokázali jsme to,“ vzpomínají na těžký začátek. Jenna (28) a Guillaume (30) o své cestě pravidelně zpravují fanoušky prostřednictvím svého blogu. Jen za půl roku najeli 18 000 kilometrů. Ve svých příspěvcích líčí jak vlastní alternativní život, tak i zkušenosti dalších, podobně smýšlejících lidí, které na svém putování potkávají. Za to jim fanoušci z celých Spojených států posílají peníze na živobytí. Další si vydělají po návratu, kdy se chystají vydat knihu o alternativním životním stylu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Nejprve koupili vyřazený školní autobus

Šestičlenná rodina bydlí ve školním autobusu

Hlavní součástí obýváku je i tady gauč

Muž si vybudoval domov ve vyřazeném Boeingu. Získal domov velký 325 m²

Rob Greenfield bude žít na ploše 4,5 m²

Dokázali byste žít rok v domečku 4,5 m²? Podívejte se, jak to jde

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama