Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Číňanům se povedla tvůrčí dílna na vrchu sila

Progresivní design nevzniká jen na západní polokouli.
Vydáno: 02.03.2015
Stropy věží plní funkci teras
Stropy věží plní funkci teras Autor: archiv O-office
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vpravdě atypické dílny pro workshopy si v prostorách ve vrchní části sila ze 60. let zřídili architekti z ateliéru O-office v jihočínském městě Kuang-čou. Z 38 m vysokého hospodářského stavení teď mají jedinečný výhled na jednu z odboček Perlové řeky.

Přestavba nebyla z nejjednodušších. Předmětný prostor původně určený ke shazování pšenice do 12 silážních věží měl v podlaze poměrně velké otvory, pro něž ale architekti později našli využití. Mnoho nových otvorů naopak přibylo v obvodové zdi 40 m dlouhé haly. Propojují prostor s přilehlými stropy věží, které plní funkci terasy. Z jedné její strany je vidět řeku, z druhé pak staré město.

Prostor mezi pracovními stoly rozdělují subtropické stromy clausena lansium, rostoucí v květináčích vsazených do otvorů k silážním věžím. Některé díry zůstaly nevyužité. Překrývají je jen skleněné stoly, jejichž deskami je vidět do sil. Vedle vchodu kousek od výtahu je malý bar a v přilehlém mezaninu odpočívárna. Omítky a stropy jsou očištěné na cihlu a beton, přičemž architekti už přidávali jen prvky z ocele, dřeva a betonu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Obývací část se dvěma řadami oken

Inspirace z Istanbulu: V centru města vznikl krásný otevřený loft

Stavba využívá principy pasivního domu

U pyramid v Gíze vyroste milionářská rezidence inspirovaná korálovými útesy

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Úžasné kanceláře. Tady byste chtěli pracovat

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama