Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Číňanům se povedla tvůrčí dílna na vrchu sila

Progresivní design nevzniká jen na západní polokouli.
Vydáno: 02.03.2015
Stropy věží plní funkci teras
Stropy věží plní funkci teras Autor: archiv O-office
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vpravdě atypické dílny pro workshopy si v prostorách ve vrchní části sila ze 60. let zřídili architekti z ateliéru O-office v jihočínském městě Kuang-čou. Z 38 m vysokého hospodářského stavení teď mají jedinečný výhled na jednu z odboček Perlové řeky.

Přestavba nebyla z nejjednodušších. Předmětný prostor původně určený ke shazování pšenice do 12 silážních věží měl v podlaze poměrně velké otvory, pro něž ale architekti později našli využití. Mnoho nových otvorů naopak přibylo v obvodové zdi 40 m dlouhé haly. Propojují prostor s přilehlými stropy věží, které plní funkci terasy. Z jedné její strany je vidět řeku, z druhé pak staré město.

Prostor mezi pracovními stoly rozdělují subtropické stromy clausena lansium, rostoucí v květináčích vsazených do otvorů k silážním věžím. Některé díry zůstaly nevyužité. Překrývají je jen skleněné stoly, jejichž deskami je vidět do sil. Vedle vchodu kousek od výtahu je malý bar a v přilehlém mezaninu odpočívárna. Omítky a stropy jsou očištěné na cihlu a beton, přičemž architekti už přidávali jen prvky z ocele, dřeva a betonu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Obývací část se dvěma řadami oken

Inspirace z Istanbulu: V centru města vznikl krásný otevřený loft

Stavba využívá principy pasivního domu

U pyramid v Gíze vyroste milionářská rezidence inspirovaná korálovými útesy

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Úžasné kanceláře. Tady byste chtěli pracovat

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama