Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Co chceme zlepšit na bydlení? Ženy by chtěly zkrášlovat, muži řeší velikost

Podle celosvětového průzkumu si 43 procent žen přeje hezčí interiér.
Vydáno: 19.09.2016
Ženám leží na srdci styl a design interiéru, mužům záleží spíš na velikosti a upořádání

Když spotřebitelé z 22 zemí dostali v internetovém šetření společnosti GfK otázku, co by vylepšili na svém bydlení, nejčastěji odpovídali, že by chtěli změnit design nebo styl interiéru (39 procent), celkovou velikost či uspořádání (38 procent) a nábytek (35 procent).

Ženy versus muži

Mezi ženami po celém světě jednoznačně vévodí touha po hezčím interiéru – zkrášlit by jej chtělo celých 43 procent z nich. Rády by také změnily nábytek (40 procent) a celkovou velikost svého bydlení nebo jeho uspořádaní (39 procent). Muži by nejvíce chtěli zapracovat na velikosti bydlení a jeho uspořádání. Tuto možnost jich vybralo 37 procent. Na další příčce se u mužů umístily domácí spotřebiče a vzhled interiéru, shodně s 35 procenty. V celosvětovém měřítku je patrné, že muži mají oproti ženám podstatně větší zájem o nejrůznější vybavení pro domácí zábavu. Pro tuto možnost hlasovali tři z deseti mužů (30 procent), ale sotva dvě z deseti žen (19 procent).

Muži si rádi hrají – daleko více než ženy uvažují o vybavení pro domácí zábavu Foto: Muži si rádi hrají – daleko více než ženy uvažují o vybavení pro domácí zábavu; foto: Thinkstock

Co se řeší v jednotlivých zemích

Hezčí interiér by si nejvíce přáli spotřebitelé v Rusku a Turecku, kde tuto možnost zvolila více než polovina online populace (konkrétně 56 a 55 procent).

Celková velikost bydlení a jeho uspořádání je nejdůležitější pro obyvatele Hongkongu (50 procent), Ruska a Argentiny (shodně 49 procent), zatímco po výměně nábytku touží podle výzkumu společnosti Gfk zejména Rusové (54 procent) a Turci (49 procent).

Domácí spotřebiče by chtěli nahradit lepšími hlavně spotřebitelé z Ruska (45 procent) a Číny (40 procent). V Jižní Koreji (42 procent), Hongkongu (37 procent) a Číně (také 37 procent) je zase nejvyšší procento respondentů, kteří by ve svých domovech ocenili větší čistotu a pořádek.

Co by lidé chtěli zlepšit na svém bydlení Foto: Co by lidé chtěli zlepšit na svém bydlení; foto: GfK

Hongkong se rovněž umístil na prvním místě z hlediska počtu lidí, jež nejsou spokojení se stávajícími úložnými prostory, a také těch, kteří chtějí zapracovat na celkovém systému organizace domácnosti. Pro úložné prostory hlasovalo 47 procent obyvatel Hongkongu, za nimiž následují Mexičané a Argentinci shodně s 44 procenty. Lepší organizace domácnosti je pak důležitá pro 40 procent spotřebitelů z Hongkongu a také 39 procent respondentů z Jižní Koreje.

Dvůr, zahradu a jiné venkovní prostory by chtěli zdokonalit především Mexičané (43 procent) a Australané (38 procent). Češi se v tomto ohledu „probojovali“ do top 5 s 35 procenty. Po lepším vybavení pro domácí zábavu zase nejvíce touží Číňané (34 procent) spolu s Mexičany (30 procent).

Co by lidé chtěli zlepšit na svém bydlení Foto: Co by lidé chtěli zlepšit na svém bydlení; foto: GfK

V Nizozemsku, Japonsku, Německu, Francii a Belgii je naopak nejvyšší podíl respondentů, kteří uvedli, že na svém bydlení nechtějí měnit nic z výše uvedeného.

(ap)

Mohlo by vás zajímat:

Tahle kuchyně potřebuje proměnu jako sůl

Domku v Beskydech sluší Romantiqa od Oresi

Reklama
Článek je zařazen v: bydlení, výkum, gfk, požadavky na bydlení
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama