Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Co je to? Můžete to mít doma

I praktické věci mohou být hravé.
Vydáno: 03.06.2014
Tvor z jiného světa. Můžete s ním sepsat třeba své paměti
Tvor z jiného světa. Můžete s ním sepsat třeba své paměti Autor: Bhuto.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jako třeba stolní lampička na úvodní fotografii. Osvětlení domácnosti už dávno neznamená jen tupé světlo vycházející od stropu z jediné žárovky uhnízděné pod jednoduchým cylindrem. Dnes může být zdroj světla velmi nápaditým bytovým doplňkem, který dokáže místnost nejen prozářit, ale také jej ozdobit a dodat osobitost.

Od druhé poloviny 19. století, kdy se Thomas Alva Edison prosadil jako vynálezce žárovky, si člověk lampy uzpůsobil k různým účelům. Jste večer unavení a nikdo vám nerozumí? Tahle lampička vás určitě pochopí Foto: Inwidea.comZahánějí tmu za dveře veřejných budov a kanceláří, dokážou ale také teple prosvětlit náš domov.

Stolní lampy nám mají pomoci nekazit si v přítmí oči, zvlášť ve chvíli, kdy pracujeme, čteme si a podobně. Je to ale opravdu jen šero, kdy nám mohou účelně pomoci. Nejsou totiž primárně určeny do úplné tmy, tu potlačit nedokážou, jsou pouze doplňkem k dalšímu světlu.

Dokážou zato rozsvětlit tmavší kout a navodit útulnou atmosféru pro klidný odpočinek. A nebyl by to lidský důmysl, aby si i s tak jednoduchou záležitostí, jakou lampičky jsou, nepohrál. Stačí rozvinout fantazii a vyzařovat blahodárné světlo může prakticky cokoliv, jen se podívejte do naší galerie, jaké tvary mohou nést světlo.

 

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Výkvět tvořivosti v podání Jošioka Tokujiny

Křesla, s nimiž si návrhář vyhrál

Dřevěný samorost vždy člověka čímsi přitahoval. Vy si s touto fototapetou můžete nádherně vyzdobit svůj byt, stačí mít alespoň jednu stěnu volnou. (Komar, Old Giant, rozměr: 368x254

Bez hřebíku a kladiva. Velký přehled dřevěných tapet

Matthew Williamson navrhuje už 15 let dekory tapet a látek v kontrastním barevném stylu

Exotické tapety hýří fantastickými dekory

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama