Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Muž si vybudoval domov ve vyřazeném Boeingu. Získal domov velký 325 m²

Interiér letadla překvapuje komorní atmosférou a kupodivu v něm není ani nijak těsno. Majitel zachoval velkou část původního vybavení a zdůraznil technický charakter svého domova.
Vydáno: 25.04.2017
Hlavní součástí obýváku je i tady gauč
Autor: archiv Bruce Campbella Hlavní součástí obýváku je i tady gauč
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Letadla některé lidi fascinují natolik, že se do nich stěhují. Důchodce Bruce Campbell za tímto účelem jedno zaparkoval v lese a už by neměnil.

Slaboproudař Campbell z Oregonu vyřazený Boeing 727 koupil v roce 1999 za 100 000 dolarů (2 100 000 Kč). S dopravou, pozemkem a úpravami jej neobvyklý domov vyšel na 220 000 dolarů (4 600 000 Kč).

Velkou část původního vybavení někdejšího linkového stroje zachoval. V kokpitu zůstala většina přístrojů, letadlu nechybějí schůdky a na svém místě je i toaleta pro personál. V kabině ponechal i několik řad sedadel s logem dopravce, který s Boeingem létal.

Nový majitel letadla však nápaditě zasáhl do jeho podlahy. Campbell nahradil duralový plech plexisklem, takže jsou vidět rozvody elektroinstalace, hydrauliky i klimatizace.

Interiér letadla o ploše 325 metrů čtverečních překvapuje komorní atmosférou a kupodivu v něm není ani nijak těsno. Pokud budete mít na severozápad USA cestu, přesvědčte se o tom sami. Bruce i cizí návštěvu nezvyklým domovem provede, jen u vstupu třepetá párem čistých ponožek, které si každý musí navléci, aby mu do letadla nenosil špínu.

Na palubě 64letý důchodce žije skromně. Spí na matraci, myje se v provizorní sprše a jí především konzervy, které si ohřívá v mikrovlnce. V kokpitu si zařídil čítárnu. Nechybí v ní ani počítač, jehož monitor Campbell zabudoval stylově doprostřed hlavního přístrojového panelu. Prádlo pere v běžné pračce, již stejně jako sprchu napojil na původní nádrže a vodovodní rozvody. Letadlo v roli příbytku není náročnější na údržbu než běžný rodinný dům. Campbell si jen stěžuje na problematické čištění. Ostříknout celý plášť trvá čtyři dny a není to bez rizika. „Zvlášť na střeše si dávám dobrý pozor. S mrskající se vapkou v ruce je nebezpečí pádu vysoké,“ popisuje muž. Jinak po letadle ale chodí rád. Zvláště si oblíbil ocasní plochy nebo vstup druhého motoru, z nichž pozoruje okolní les.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Autor projektu je nejvíc nadšený z tohoto pohledu na své dílo, z něhož je patrný tvar křídla v řezu

Dům měl mít ženské křivky, tak ho postavili z Boeingu 747

Tvarem převratné obydlí díky nízkému těžišti zůstává stabilní

Co takhle bydlení ve vodě? Dům Exbury egg vám to umožní

„Chtěl jsem postavit něco parádního,“ vysvětluje majitel, co jej přivedlo k tomuto nezvyklému projektu

Squatter zahnízdil na stromě

Článek je zařazen v: bydlení v letadle
Reklama