Bydlení

26. listopadu 2014 05:36

Markéta Zídková

Šestičlenná rodina bydlí ve školním autobusu

Americké děti hromadně svážené do škol nemají žluté školní autobusy zrovna v lásce. O to víc překvapuje, když v nich některé musejí bydlet.

Každodenní povinný výlet začínající za kuropění a za každého počasí by byl proti srsti komukoli. Pouhý pohled na projíždějící žlutý bus dokáže člověku připomenout školní nebo pracovní povinnosti. Čtyři děti Niny Nelsonové si ale se žlutým autobusem nespojí cestu do školy, ale rovnou celé dětství – onen bus je totiž jejich domov.

Nelsonovi si koupili starý školní autobus a přestavěli jej na autobus obytný. Bydlení na poněkud stísněném prostoru o sotva 26 čtverečních metrech vyvažuje možnost pobývat kdekoli, což z pohledu dětí zahání nudu. Nelsonovic děti navíc do žádné školy nechodí, učí se totiž přímo v autobusu. Životní podmínky, které by v Česku budily přinejmenším zájem pracovníků z odboru sociálně-právní ochrany dětí, jsou však v Americe předmětem nadšení. Život v autobusu je v představách komentujících jedno velké dobrodružství a ztělesnění svobody. Snad se tedy nemýlí.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Amerika rodina školní autobusová linka

Přečtěte si také