Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Šestičlenná rodina bydlí ve školním autobusu

Americké děti hromadně svážené do škol nemají žluté školní autobusy zrovna v lásce. O to víc překvapuje, když v nich některé musejí bydlet.
Vydáno: 26.11.2014
Nejprve koupili vyřazený školní autobus
Nejprve koupili vyřazený školní autobus Autor: Flickr / Nina Nelson
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Každodenní povinný výlet začínající za kuropění a za každého počasí by byl proti srsti komukoli. Pouhý pohled na projíždějící žlutý bus dokáže člověku připomenout školní nebo pracovní povinnosti. Čtyři děti Niny Nelsonové si ale se žlutým autobusem nespojí cestu do školy, ale rovnou celé dětství – onen bus je totiž jejich domov.

Nelsonovi si koupili starý školní autobus a přestavěli jej na autobus obytný. Bydlení na poněkud stísněném prostoru o sotva 26 čtverečních metrech vyvažuje možnost pobývat kdekoli, což z pohledu dětí zahání nudu. Nelsonovic děti navíc do žádné školy nechodí, učí se totiž přímo v autobusu. Životní podmínky, které by v Česku budily přinejmenším zájem pracovníků z odboru sociálně-právní ochrany dětí, jsou však v Americe předmětem nadšení. Život v autobusu je v představách komentujících jedno velké dobrodružství a ztělesnění svobody. Snad se tedy nemýlí.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

„Chtěl jsem postavit něco parádního,“ vysvětluje majitel, co jej přivedlo k tomuto nezvyklému projektu

Squatter zahnízdil na stromě

Přistavěná vystupující část skýtá prostor pro dvě lůžka a současně opticky narušuje původní fádní kvádr

Hádejte, z čeho je postavený tento dům?

Tato přestavba staré garáže na obyvatelnou chatu nazvanou Garage je cenami ověnčený debut archi studia Graypants ze Seattlu

Minidomečky: Bydlení snů se vejde do 50 m². Ušetříte za energie i za hypotéku

Článek je zařazen v:
Reklama