Bydlení

24. listopadu 2020 08:00

Simona Sedláčková

I přírodní dekorace umí zářit všemi barvami. Z šišek udělejte květiny a listy pomalujte

Přírodní materiály si většinou umí vystačit s barvami v odstínech hnědé a zelené, ale pokud je vám bližší přeci jen veselejší paleta, můžete si šišky, listy, žaludy i větve trochu přibarvit. Vznikne pak barevná paráda, radost pohledět!

Zšišek vytvořte květinový základ na věnce

Zlesa nebo zparku si nanoste obyčejné smrkové nebo borové šišky a nechte je vsuchu a teple vyschnout a pěkně rozevřít. Obyčejnými zahradnickými nůžkami je pak zaštípněte do tvarů květin, a natřete je akrylovými barvami na zvolený odstín.

Hotové květinky zšišek pak můžete navázat na tenké drátky a sestavit znich barevné kytice i nádherné věnce.

Využijte čepičky žaludů i obyčejné větvičky

Čerstvé žaludy si své čepičky pěkně pevně drží, ale jakmile začnou zasychat, čepičky většinou sami opadají. Obarvěte je opět akrylovými barvami a po zaschnutí znich sestavte podobný květinový obraz. Stonky vytvořte znastříhaných tenčích větviček.

Pomalujte i čerstvě vylisované listy

Nasbírejte spadané, podzimně vybarvené listy, krátce je nechte vylisovat vknize, a pak využijte všechnu svoji fantazii na jejich pomalování. Opět akrylovými barvami, které jsou barevně výrazné a po zaschnutí nešpiní. Listy pak tenoučkými drátky navažte na suché větve. Využít můžete i tavnou pistoli, ale dejte pozor, aby vykukující kousky lepidla nepokazily celý dojem. Mezi listy můžete zavěsit i nabarvené žaludy, které můžete doplnit i o barevné třpytky.

Zpomalovaných listů můžete vytvořit i krásný dekorační řetěz. Klistům přidejte i barevné dřevěné korálky a pár menších borových šišek.

Podzimní listí láká k vyrábění nejrůznějších dekorací... Nechte se inspirovat!


Přečtěte si také