Bydlení

20. ledna 2015 04:59

Markéta Zídková

Dělte vzdušně a moderně aneb Jak předělit vtipně místnost

Krutě designové příčky.

Chcete rozdělit jednu místnost na více prostorů? Dnešní trend otevřenosti a vzdušnosti se vyhýbá úplnému zazdění všech částí bytu. Naopak snaží se je propojit. Stačí si všimnout tendence spojování kuchyňského koutu s obývacím pokojem a nedávno také ložnic s koupelnou. Druhý případ naleznete hlavně v designově laděných hotelech, ale i ve velkých bytech, kde jsou dvě koupelny a jedna z nich je vyloženě určena jen pro jeden pokoj – ložnici, kde je takové spojení dosti lákavé.

Ať už chcete oddělit jen jídelní část obývacího pokoje od té odpočinkové s gaučem a televizí, nebo si vytvořit z jedné místnosti dvě a světlo do tohoto prostoru přichází jen z jednoho směru, budou se vám hodit lehké vzdušné příčky. Pochopitelně by měly zapadnout do stylu zařízení v bytě. Můžete zvolit ornamenty nebo policovou skládanku, případně oddělit prostor knihovnou. Milovníci přírody ale možná zvolí sice méně praktické řešení bez úložných prostor, ale zato jednoduché, vonící lesem. Kmeny stromů nebo bambusové tyče dokážou moderně a mnohotvárně dotvořit každý prostor.

V galerii pro vás pár nápadů máme. Jejich uvedení do praxe je někdy dražší, jindy levnější. Pokaždé ale ctí designové ladění prostoru. Kterou z příček byste si vybrali k sobě domů?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také