Bydlení

26. května 2023 07:00

Simona Sedláčková

Dětský den:: Připravte pro své nejmilejší víkend plný her

Letošní Den dětí připadá na všední den, proto můžete na dětskou oslavu využít už nadcházející víkend. Pokud se vám stále nedaří vymyslet báječnou zábavu, kterou byste děti překvapili, máme pro vás pár nápadů, které by se vám mohly hodit. Můžete sportovat, tvořit, pomáhat přírodě nebo si jen tak hrát.

Vyběhněte do přírody

Nemáme na mysli, abyste dětem nazuli tretry a šli běhat. Uspořádejte pro ně zábavný den, plný her v lese nebo jenom na louce za domem. Existuje spousta her a soutěží, ke kterým nepotřebujete žádné zvláštní vybavení, postačí lano nebo speciální popruh na slackline, natažené mezi stromy a můžete procvičovat rovnováhu. Obyčejné pařezy nebo dopředu nařezané kulatiny zase poslouží pro vznik opičí dráhy. Nebo můžete soutěžit, kdo nejrychleji přeběhne kládu.

Uspořádejte zábavné soutěže

Obyčejné plechovky můžete vystavět do pyramidy a soutěžit s dětmi, kdo jich shodí nejvíc. Nebo se můžete trefovat do plechovek, zavěšených na provázku. Ze starých lahví zase připravíte báječnou hru, kdy budete házet kroužek na hrdlo lahve. Po skončení her můžete plechovky i skleněné láhve společně odnést do tříděného odpadu.

Postavte týpí

Nabídněte dětem společně strávený čas, například při stavbě jednoduchého týpí z větví. Uvidíte, že děti budou nadšené ze samotné stavby, ale i po celé léto, kdy si budou v týpí hrát. Pokud jste dostatečně manuálně zruční, můžete se pustit i do mnohem složitější stavby týpí s celtou, nebo dokonce do domku na stromě.

Zahrajte si na botaniky

Připravte pro zvídavé děti naučnou hru. Nejprve budou hledat přírodniny podle obrázků a pak se je společně naučte správně pojmenovat.

Vytvořte domeček pro hmyz

I takhle můžete společně strávit den, a ještě pomůžete užitečnému hmyzu ke snadnějšímu životu u vás na zahradě. Domky pro hmyz mohou mít různé podoby, od jednoduchých dřevěných budek, vyplněných přírodními materiály, až po docela složité stavby ze starých cihel, kamenů, dřeva…

Vyrobte si obrázky na památku nebo květinový herbář

Ve výtvarných potřebách nebo v papírnictví si kupte samotvrdnoucí modelovací hmotu a jednoduchým otiskováním travin, květin nebo větviček stromů si vytvořte krásné obrázky nebo přívěsky na krk. Modelovací hmotu si můžete vyrobit i sami z ingrediencí, které najdete doma v kuchyni.

Stejně jednoduše si můžete s dětmi vytvořit vlastní herbář rostlin. Na tuhle zábavu však musíte myslet ještě sříve, než vyrazíte na procházku do přírody. Natrhané rostlinky je potřeba okamžitě vkládat do desek, protože jakmile by začaly vadnout, že jejich lístky nikdy pěkně nenarovnáte.

Zdroj: Simona Sedláčková, autorský článek


Přečtěte si také