reklama

DĚTI: Připravte pro své nejmilejší nezapomenutelný den plný her

redakce Prima Zoom
31. května 2019
Pokud se vám stále nedaří vymyslet báječnou zábavu, kterou byste děti překvapili, máme pro vás pár nápadů, které by se vám mohly hodit. Můžete sportovat, tvořit, pomáhat zvířátkům nebo si jen tak hrát.
reklama

Vyběhněte do přírody

Nemáme na mysli, abyste dětem nazuli tretry a šli běhat. Uspořádejte pro ně zábavný den, plný her vlese nebo jenom na louce za domem. Existuje spousta her a soutěží, ke kterým nepotřebujete žádné zvláštní vybavení, postačí lano nebo speciální popruh na slackline, natažené mezi stromy a můžete procvičovat rovnováhu. Obyčejné pařezy nebo dopředu nařezané kulatiny zase poslouží pro vznik opičí dráhy. Nebo můžete soutěžit, kdo nejrychleji přeběhne kládu.

Uspořádejte zábavné soutěže

Obyčejné plechovky můžete vystavět do pyramidy a soutěžit sdětmi, kdo jich shodí nejvíc. Nebo se můžete trefovat do plechovek, zavěšených na provázku. Ze starých lahví zase připravíte báječnou hru, kdy budete házet kroužek na hrdlo lahve. Po skončení her můžete plechovky i skleněné láhve společně odnést do tříděného odpadu.

Choďte na chůdách

Tuhle zábavu snad dnešní děti ani neznají, a přitom se při ní zažije spousta legrace. Vyrobte si jednoduché chůdy!

Pohrajte si se dřevem

Jednoduché dřevěné hry a stavebnice vás nebudou stát žádné peníze, jen jim budete muset věnovat trochu času na přípravu. Znařezané dřevěné kulatiny se dá vymyslet spousta zajímavých hraček.

Postavtetýpí

Nabídněte dětem společně strávený čas, například při stavbě jednoduchého týpí zvětví. Uvidíte, že děti budou nadšené ze samotné stavby, ale i po celé léto, kdy si budou vtýpí hrát. Pokud jste dostatečně manuálně zruční, můžete se pustit i do mnohem složitější stavby domku, nebo dokonce domku na stromě.

Zahrajte si na botaniky

Připravte pro zvídavé děti naučnou hru. Nejprve budou hledat přírodniny podle obrázků a pak se je společně naučte správně pojmenovat.

Vytvořte domeček pro hmyz

I takhle můžete společně strávit den, a ještě pomůžete užitečnému hmyzu ke snadnějšímu životu u vás na zahradě. Domky pro hmyz mohou mít různé podoby, od jednoduchých dřevěných budek, vyplněných přírodními materiály, až po docela složité stavby ze starých cihel, kamenů, dřeva…

Vyrobte si obrázky na památku

Ve výtvarných potřebách nebo vpapírnictví si kupte samotvrdnoucí modelovací hmotu a jednoduchým otiskováním travin, květin nebo větviček stromů si vytvořte krásné obrázky nebo přívěsky na krk. Modelovací hmotu si můžete vyrobit i sami zingrediencí, které najdete doma vkuchyni.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama