Bydlení

12. března 2015 11:20

Markéta Zídková

Designérka radí: Jak vylepšit tyto předsíně

Designérka radí: Jak vylepšit tyto předsíně

Předsíň je brána našeho domova. I ona určuje, zda u nás bude vládnou pozitivní nálada a energie, zda se nám bude dobře bydlet nebo zda se chaos věcí přelije i do našich životů. Lektorka a specialistka na Feng-shui Sylvie Martina Malíková nám okomentovala konkrétní předsíně: Které jsou dobře zařízené, které naopak potřebují předělat?

I malý prostor lze řešit

Toto je asi řešení pro malinké předsíně. Každopádně by tu neměly být volně položené boty a ani volně zavěšené kabáty. Přináší to smůlu a štěstí odchází. Všechny drobnosti raději schovat do šuplíku. Zajímavý výběr materiálů, je to hodně ženské – a taky sem asi na návštěvu chodí převážně ženy. Doplnila bych běhoun na zem, místnost je příjemná.

Značka ideál

Úžasně krásná pohodová předsíň, všechny svršky jsou ukryté, nic tady nevíří energii. Vstupní prostor není zatížený nesmyslnými kudrlinkami, jako jsou sušené květy, záclonky, vázičky a podobně. Perfektní vstupní prostor do domu. Teplé světlo, velice kvalitní dveře a prostorná skříň. Není vidět protistěna, ale představila bych si tam veliké zrcadlo ve Feng-shui geometrii. Barvy také velice příjemné, stabilní, zemité. Chválím.

Tady panuje chaos

„Jéje, to je chaos? Čí to je? To tu mají tolik návštěv? A už není žádný volný věšák pro můj kabát … tak asi raději půjdu, nashle!“ Asi takto vypadají pocity, které vyvolává tento prostor. Nepraktický, malý, chaotický, neútulný a neuspořádaný. Řešení, které přinese do života pouze chaos.

Prosklené dveře? Tohle by v Česku nefungovalo

To je velmi zajímavý prostor. Kvalitní materiál na podlaze, zajímavé schodiště. Vstupní dveře jsou slabším místem, je vnich příliš skla a to je křehký materiál, dveře domu musí být bezpečné. Křišťálový lustr? Nádhera! To je resonance. Velice vkusně zvolený nábytek. Na zem bych rozhodně nepokládala žádné věci, spíše by tu byla vhodná komoda, kam by se daly schovat boty a odložit věci, jinak nám utíká energie i štěstí. Ovšem květiny jsou fantastické a moc se mi líbí. Dlažba je velice zajímavá, jen bych nevolila dlaždice se vzorem do počtu čtyř. Číslo čtyři je vlastně „Stop“ – možná právě proto se vtéto předsíni návštěvy dlouho loučí a to může být nepříjemné. Ze schodiště není třeba mít strach, energie se hezky rozprostře po domě, lze tomu pomoct rozetou anebo zvonkohrou.

Čím míň věcí, tím víc energie

Vtéto předsíni mi chybí zrcadlo. Také dveře jsou slabým článkem – moc nechrání a lidi můžou nahlížet lehce dovnitř. Tento typ botníku bych doplnila nějakou textilií a zakryla police. Nikdy bych nikomu nedoporučila trofej sparožím, může přilákat situaci, ve které se nebudete cítit komfortně. Dlažba je krásná, zajímavá, určuje pěkně směr energie vpředsíni. Kaktusy u vstupu jsou nepříjemné, návštěvu nepotěší, spíše vyvolají pocit, aby se člověk dlouho nezdržel.

Chce se vám vstupovat do takové domácnosti?

Chválím velkou skříň, ovšem dekorativní předměty nic moc. Staré předměty bychom měli dávat do svého obydlí jen svelkým citem. Nevíme, čeho byly součástí, co se kolem nich odehrálo. Místo suchých květin bych dala určitě živé, nejlépe červeně kvetoucí, které se do tohoto velkého prostoru nejlépe hodí. Jediná židle působí velmi osamoceně, vypadá to jako předsíň pro jednoho člověka. Panenka vypadá trochu strašidelně a členité zrcadlo působí jako rozbité. Kombinace dlažby a koberce je fajn, celý prostor je hlavně ženský. Není ale vhodný pro mladé lidi, „zatlačí“ všechno zpět a moc návštěv tu nebude.

Méně je více

Moderní, ale ne moc funkční předsíň. Slabé stránky vybavení nedožene barevností a rozmanitostí vzorů. Ledabyle pohozené věci, neútulné světlo, studená podlaha. Sednete si, ale kam si položíte věci? Na zem. Tapeta má „rozbitý“ vzor a poutá zbytečně moc energie. Přijdete rozlítaní zpráce a vstoupíte do prostoru, kde máte cítit klid a naladit se na odpočinek. Ale tato předsíň spíše vyvolá pocit, že byste měli rychle umýt nádobí a naložit pračku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také