Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Designérka si hýčkala patinu a vznikl dům jako pro Addamsovu rodinu

Designérka při rekonstrukci jen hýčkala patinu svého 110 let starého domu, v němž si nyní připadá jako Alenka, která si z říše divů odskočila na návštěvu Addamsovy rodiny.
Vydáno: 03.06.2015
V ložnici, kde se stěny přece jen dočkaly nové malby, kompenzují novotu zvláště zašlé komody
V ložnici, kde se stěny přece jen dočkaly nové malby, kompenzují novotu zvláště zašlé komody Autor: archiv Debra Cronin Design
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

První, co nového majitele starého domu s náležitě zašlým interiérem obyčejně napadne, bývá malování, prosvětlení a modernizace. Interiérová designérka Debra Croninová ze Sydney ovšem dospěla k zajímavému výsledku tím, že udělala pravý opak a patinu svého domu při rekonstrukci naopak chránila.

110 let starý dům na předměstí australské metropole byl 40 let neobydlený a tomu odpovídal i jeho stav. Croninová tam odhalila četná svědectví z pohnuté historie stavení. Mimo jiné nechávala zazdít úkryty lupičů v dírách ve zdi, nechávala opravit uvolněné schodiště i zabarikádovaná okna.

Staré prkenné podlahy a další původní zařízení ponechala takřka v nálezovém stavu a svůj domov vyzdobila sbírkami starých věcí, různých starožitností i uměleckých předmětů. Interiér ozvláštňuje směsice starožitného a industriálního nábytku, z níž mnoho kusů přispívá i k dojmu útulného domova.

Staré malby bylo půl století po aplikaci posledního nátěru potřeba oškrabat...
Staré malby bylo půl století po aplikaci posledního nátěru potřeba oškrabat...
archiv Debra Cronin Design

Po přestěhování z Londýna do Sydney hledala právě takový dům, v němž by dala naplno průchod své vášni pro interiérový design. Vědomí, že po desetiletí opuštěný dům spolyká veškeré její peníze, Croninovou občas přivedlo k pochybám. „Bylo to naprosto neobyvatelné, zanedbané a vypleněné,“ vzpomíná na stav, v jakém dům koupila. „V ten okamžik, kdy jsem od majitelů převzala klíče, jsem se poprvé v životě zeptala sama sebe, jestli jsem neudělala kardinální chybu,“ přiznává. Croninová, která v Londýně pracovala jako maskérka, bydlela v krásných domech a bytech. Od nápadité rekonstrukce svého australského domova si slibovala, že ji uvede do vysoce konkurenčního prostředí interiérového designu. Věděla, že s touto ambicí musí docílit něčeho výjimečného a tak není náhoda, že podobu svého domu nyní sama vystihuje příměrem o setkání Addamsovy rodiny s Alenkou v říši divů.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Od přízemí vychýlený horní tubus zastiňuje jak fasádu pod sebou, tak i okolí bazénu. V Peru je to deviza

Dům s patrem do kříže překvapí svými tvary

Dům, který se umí otáčet za sluncem

Dům umí změnit tvar: Otočná rezidence se na jaře rozvine jako květina

Každý strom má svůj „květináč“

Podívejte se, jak vypadá dům plný stromů


Článek je zařazen v:
Reklama