Bydlení

4. března 2016 06:01

Markéta Zídková

Díky bílé barvě je luxusní srub světlý a vzdušný

Luxus ve dřevě.

Máte taky svou chatu nebo chalupu někde v horách, u lesa, nebo u rybníka? Pak si jistě užíváte onu blízkost přírody, která člověka láká odjet z města na chvíli pryč. Jak to ale vypadá uvnitř takových víkendových obydlí? Nad tím se zamyslela švýcarská designérka Marianne Tiegen a navrhla luxusní interiér jednoho dřevěného srubu.

Jak uvidíte v naší galerii, jedná se skutečně o velmi komfortní prostředí plné světla. Za to sice mohou prostorná okna, ale mladá designérka světlost podpořila množstvím bílých prvků. Jde nejen o stěny a strop, ale světlý je i prostorný gauč a jednoduché závěsy.

Příjemný kontrast s bílou tvoří hřejivá struktura tmavšího dřeva konstrukce a stěn srubu a pochopitelně i tmavší podlaha a téměř černý koberec. V moderně upraveném srubu se také snoubí jistá drsnost opracovaného dřeva a lněných látek s lesklou kůží na sedacím nábytku a vyleštěnou podlahou.

V takovém srubu by se dalo bydlet celý rok, co říkáte? Až uvidíte všechny fotografie interiéru, možná vás bude design Marianne Tiegen inspirovat k nějakým vlastním úpravám chaty, nebo dokonce vašeho domu či bytu.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky dřevo příroda podlaha roubená stavba

Přečtěte si také