reklama

Díky mobilům je druhý nejbohatší muž světa. Prohlédněte si jeho dům

klára beščecová
6. listopadu 2015
Když druhý nejbohatší muž na světě Carlos Slim Helú letos na jaře nabídl k prodeji svůj dům v New Yorku, objevilo se jen několik málo fotografií interiérů.
reklama

Pokaždé, když si někdo v Americe zavolá, přiteče tomuto muži pár drobných. Těch pár drobných podle odborníků udělá za hodinu 50 až 60 milionů dolarů. Podívejte se s námi dnes do jeho newyorské rezidence, kterou měl k tomu, aby v tomto městě mohl občas přespat.

Díky nám máte možnost projít se vnitřkem úchvatné budovy z roku 1901 a popustit přitom uzdu své fantazii – to proto, že je na prodej.

Pět pater, 25 místností a mimo jiné 11 krbů – to vše byste měli k dispozici v domě s poněkud komplikovaným jménem Benjamin N. and Sarah Duke House. Najdete ho na rohu Páté avenue a 82 Východní ulice poblíž Central Parku. Dům nabízí výhled z terasy na sousední Metropolitní muzeum umění a mexický magnát Carlos Slim ho koupil v roce 2010 za 44 milionů dolarů s tím, že jej bude využívat během svých obchodních cest do New Yorku. Letos v květnu ho ale nabídl k prodeji za téměř dvojnásobek ceny, tedy 80 milionů dolarů.

To na druhou stranu není zase až tak hrozivá částka, když si uvědomíme, že Carlos Slim Helú je po Billu Gatesovi druhým nejbohatším mužem na světě. Jeho majetek, založený na telekomunikačních firmách, se odhaduje na 77,1 miliardy dolarů.

(mil)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: jarodolarAmerikaNew YorkinteriérdůmBill GatesCentral ParkCarlos Slim Helú
reklama