Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Do čeho investovat při rekonstrukci koupelny?

Jak často rekonstruujete koupelnu? Podle toho volte nadčasovost nebo aktuální trend.
Vydáno: 19.08.2015
Oslovuje vás mozaika, nebo velkoformátové obklady?
Autor: Stefano Koupelny Oslovuje vás mozaika, nebo velkoformátové obklady?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Přemýšlíte nad rekonstrukcí koupelny a nevíte si rady, čím a jak začít? Jaké materiály zvolit, abyste docílili originálního vzhledu, ale zároveň zachovali její funkčnost? Nejdůležitější je vždy zvážit všechny funkce, které od koupelny očekáváte, a zároveň to, jakých chyb byste se rádi vyvarovali. Při návrhu nové koupelny je vhodné zamyslet se nad tím, do čeho se vyplatí investovat s ohledem na kvalitu, praktičnost a módní trendy.

Koupelna neslouží jen pro naši každodenní hygienu, ale je i místem odpočinku. Abyste se v ní cítili příjemně, nezapomeňte na dostatek místa kolem sebe. Pokud jsou u vás podmínky prostorově omezené, sáhněte po skleněných materiálech a doplňcích, které dodají opticky na prostoru i malým koupelnám.

Takhle vypadá relax
Autor: Stefano Koupelny Takhle vypadá relax

Od konkrétních prostorových možností se odvíjí i volba vany nebo sprchového koutu. Oblíbené volně stojící vany se staly objemovou dominantou prostoru. Volí ji spíše majitelé větších koupelen jako jednoznačně efektivní řešení luxusního vzhledu. Mezi novinky v oblasti van pak patří například produkty řady KRION, které jsou díky využití speciálních materiálů tvarovatelné, antibakteriální, tvrdé a zároveň velice příjemné na dotek. Do koupelny si můžete pořídit i nerozbitnou vanu, kterou nabízí například koupelnové studio Stefano.

Co se týče sprchových koutů, jejich provedení je dnes velmi sofistikované. V mnohých případech přináší cenné centimetry navíc, ale zároveň nabízí možnost příjemné relaxace díky multifunkčním sprchovým panelům. Díky hydromasážním panelům si tak bezstarostně dopřejete vlastní wellness v pohodlí svého domova. Kromě masážních prvků poskytují doplňkově také aromaterapii, chromoterapii a páru. Samozřejmostí je úsporná technologie a pohodlné ovládání.

Masivní obklady nebo klasické dlaždičky

Důležitou roli v celkovém estetickém pojetí koupelny hrají dlažby a obklady. Jejich výběr je při rekonstrukci jedním z nejnáročnějších bodů. Letos od začátku sezony ovládají koupelny například velkoformátové 3D obklady v tlumených odstínech béžové, šedé a bílé. Vždy je ale dobré zvážit, zda dát přednost velkoformátovým obkladům nebo zvolit klasické dlaždičky, popřípadě ozvláštnit prostor mozaikovými prvky. Necitlivý výběr barev, velikosti a materiálu může v kombinaci s ostatním zařízením působit velmi nevkusně a zkazit celkový dojem. Mozaiky nemusí být pouze keramické, ale také skleněné, dřevěné, kamenné a kovové nebo v jejich imitacích, které jsou teď velkým hitem mezi milovníky přírodních materiálů. Právě skleněná mozaika je řešením, jak podtrhnout celistvost a docílit nadčasového interiéru. Vyznačuje se výbornou trvanlivostí a hlavně barevnou stálostí. Nemusíte se tedy obávat poškození vlivem vlhkosti.

I v malé koupelně se najde spousta místa

10 tipů, jak vyřešit malou koupelnu

Prostor by měl působit uspořádaně a vzdušně. „Tohoto dojmu lze docílit například speciální spárovačkou „chameleon“, která se barevně přizpůsobí okolí podle barvy obkladu,“ říká Milan Marek z koupelnového studia Stefano.

Smysl pro detail

V každé koupelně by mělo být místo i na doplňky. Přelijte šampony a tekutá mýdla z nevzhledných plastových obalů do stylových skleněných dóz a mějte všechny své věci pohromadě. Na první pohled se to může zdát nepodstatné, ale sebemenší detaily udělají z vaší nové koupelny místo, kam se rádi budete vracet po náročném dni.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Tak jdete do toho?

Vše, co jste chtěli vědět o stěrkách v koupelně

Ideální pro malé tvory

Nezavíráte záchod při splachování? Aneb 7 zvyků, kterými hýčkáte bakterie v koupelně

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama