Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Dovedete si představit práci v plastové bublině?

Oranžový plastový tunel a v něm zaoblený prostor k sezení se táhne podél fasády jedné z londýnských kancelářských budov. V tomto případě jde o bývalou továrnu na koberce ve čtvrti Shoreditch.
Vydáno: 10.12.2014
V oranžovém plastovém výběžku kancelářského prostoru Second Home se mohou potkávat lidé z různých firem
V oranžovém plastovém výběžku kancelářského prostoru Second Home se mohou potkávat lidé z různých firem Autor: archiv architektů Josého Selgase a Lucíi Canové
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Projekt Second Home (Druhý domov) architektů Josého Selgase a Lucíi Canové představuje společný pracovní prostor pro lidi z různých malých společností. Jeho na první pohled patrnou specialitou jsou transparentní akrylové stěny, dále pak tisícovka rostlin, ale i zdánlivě létající stůl. Londýn tak získal novou výraznou budovu.

V popředí dvoupodlažního prostoru je jídelna, která svou koncepcí podněcuje vzájemnou interakci všech příchozích. Zároveň tato jídelna plní funkci jakéhosi alternativního pracoviště.

V kancelářských prostorách je tisícovka rostlin
V kancelářských prostorách je tisícovka rostlin
archiv architektů Josého Selgase a Lucíi Canové

Hlavní sezení se nachází v již zmíněném oranžovém tunelu, který architekti označují jako skleník. Na ně navazuje prostor vyhrazený různým akcím spojeným s promítáním filmů, přehráváním hudby nebo přednáškami, ale i firemním mítinkům a workshopům. Širokou využitelnost této zóně dodává i rozměrný stůl ve tvaru „u“, který lze kdykoli poslat ke stropu. Dvě podlaží vyplňují kanceláře situované za akrylovými zástěnami ve tvaru bublin. Některá z těchto pracovišť jsou určena pouze čtyřem až pěti lidem, zatímco jiná zasahují do obou podlaží a pojmou i dvacetičlenný tým.

Díky dobrým izolačním vlastnostem akrylátu jsou tyto místnosti dobře odhlučněné. „Je to poměrně měkký materiál, což mu dodává na izolačních schopnostech. I když tu pracuje spousta lidí, žádné zvuky se tu nerozléhají,“ pochvaluje si José Selgas. Transparentní přepážky ale budovu ozvláštňují i v tom smyslu, že je skrz celý její prostor vidět – postavíte se dopředu a dohlédnete skrz všechny kanceláře až do zadního traktu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Stavby Franka Gehryho přepisují učebnice architektury

Tančící dům má nového bratříčka: Brouka od slavného architekta Franka Gehryho

Dům má čtyři ložnice a šest koupelen

Tom Cruise má novou misi: Prodat svůj milovaný dům za 1,3 miliardy korun

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama