Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Dřevěný mobilní dům od brněnských architektů nabízí čistý styl a plochu bytu 2+kk

Mobilních domů je spousta. Ale dřevěný a s čistým designem? V Česku učiněná rarita.
Vydáno: 30.05.2016
Freedomek na první pohled ani nevypadá jako mobilní příbytek

I typizovaný mobilní dům může vypadat dobře. Dokazuje to dřevostavba architekta Marka Štěpána z brněnského Atelieru Štěpán. Promyšlený design je pro Freedomek 013 – jak se jmenuje – příznačný zvenku i zevnitř. Důmyslné čisté provedení spolu s kvalitními použitými materiály tomuto jednoduchému příbytku propůjčuje vskutku osobitý styl.

Dispozičně jej Marek Štěpán pojal jako byt 2+kk, v jehož ústředí je obytná kuchyně. Tento mobilní dům je z 95 % vyroben ze dřeva a je zajímavý i v ohledu nosné konstrukce. Ta je z lepeného dřeva s přesnými spoji podle švýcarského patentu. Zateplení zajišťuje dřevovláknitá izolace. Plášť Freedomku je difuzně otevřený, fasáda je zpracovaná ze severského modřínu. Vytápění domu je kombinované teplovzdušné s rekuperací a biolihovým krbem. Interiér je vyroben ze smrkové biodesky s bílými nikami a černým zádveřím.

Jídelní stůl v obytné kuchyni doplňují známé stylové židle
Jídelní stůl v obytné kuchyni doplňují známé stylové židle
archiv ČCA

Líbí se vám? Na podzim se uvidí, zda a nakolik zaujal i mezinárodní porotu České ceny za architekturu, o kterou se uchází. Cena včetně koupelny bez nábytku je s DPH 1 309 000 Kč.

Dům je jedním z projektů přihlášených v soutěžní přehlídce Česká cena za architekturu (ČCA), jejíž první ročník letos vyhlásila Česká komora architektů.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Místo televize výhled

Mobilní dům svým majitelům poskytne na 27 m² tři samostatné místnosti

Silnice občas znenadání končí, kočující pár se ale zastavit nenechá

Dali výpověď, postavili si dům na kolečkách a odjeli

Reklama
Článek je zařazen v: bydlení, mobilní dům
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama