návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Co s alkoholem, když je Suchej únor? Ručníky vyperte ve vodce a pivo vylijte na trávník

skrivaa , Aktualizováno: 19.01.2021
Jak využít alkohol v domácnosti?
Autor: istock.com Jak využít alkohol v domácnosti?
Alkohol je metla lidstva, o čemž se možná přesvědčujete každé sobotní ráno, kdy se s bolehlavem probouzíte po divokém pátečním večírku. Zkuste tak alkohol použít jinak než na otestování výkonnosti svých jater a využijte jeho silné účinky v domácnosti! Opojný pocit se pak dostaví z dobře odvedené práce a ranní kocovina je vyloučena!

reklama

Vodkový čistič oken

Vodka je snad tím nejuniverzálnějším alkoholem. A to nejen co se drinků týče. Můžete si z ní totiž vyrobit čistič oken. Vodka v tomto případě pomáhá eliminovat typický octový odér, který je hlavní čisticí přísadou. Výsledný mix pak můžete použít nejen na okna, ale například i na čištění zrcadel nebo čelního skla v autě.

Potřebujete:

  1. 60 ml vodky
  2. 475 ml horké vody
  3. 60 ml octa

Alkohol ve váze s květinami

Pokud vám v květinářství zapomenou dát pytlíček výživy, nezoufejte. Stejnou funkci zastane několik kapek vodky přidaných do vody. Alternativou je ve vodě rozpustit lžičku cukru, který ale nejdříve musíte řádně rozmíchat. Květiny sice nevydrží navěky, tento trik ale může poměrně znatelně prodloužit jejich životnost.

Vodka udrží květiny déle čerstvé
Autor: unsplash.com Vodka udrží květiny déle čerstvé

Voňavé ručníky

Vodka poslouží i na praní ručníků, které se špatně usušily nebo dlouho ležely ve skříni, takže nasákly zatuchlý pach. Namočte ručníky do roztoku teplé vody a jedoho dcl vodky. Nechte je hodinu máčet a následně je vyperte, jak jste zvyklí. Pozor, alkohol by mohl ručníky odbarvit, proto tenhle trik používejte spíš na starší ručníky nebo na ty v neutrálních barvách. 

Jak se starat o ručníky, aby byly měkké a voňavé?

Ručníky jako z hotelu? Tipy, jak je mít i doma stále měkké a voňavé

Kdy prát ručníky?

Tohle se stane, když neperete ručníky dost často. Kdy bychom je měli měnit?

Na trávník vylijte pivo

Také jste si vždycky mysleli, že celebrity z Beverly Hills mají krásně zelené trávníky díky závlaze? Nejspíše skutečně ano, ale co byste řekli této konspirační teorii: Pivo je bohatým zdrojem cukrů a jiných živin. Když jím tudíž polijete hnědé skvrny usychajícího trávníku, dodáte tak vaší zahradě potřebnou energii k dalšímu růstu! Je tedy možné, že hollywoodské hvězdy mají krásně zelený dvorek i díky častým párty a litrům piva rozlitého po zahradě?

Zníte o zeleném trávníku? Použijte na něj alkohol! Foto: Sníte o zeleném trávníku? Použijte na něj alkohol! Foto: istock.com

Pivo jako šampon

A když už je řeč o pivu a celebritách, například Catherine Zeta-Jones je známá tím, že si své krásně husté vlasy polévá pivem. Sama sice v rozhovoru pro Daily Mail přiznala, že je pak vždy několik dní cítit jako dno sudu, ale její kadeře jsou pak prý zářivější a jemnější.

Pivo využijete i v domácnosti. Foto: Pivo využijete i v domácnosti., Foto: istock.com

Ginem na nablýskaný kov

Pokud máte v kuchyňském vybavení nádoby vyrobené z mědi, chromu nebo nerezu, zkuste je vyleštit hadříkem nasáklým trochou ginu. Ten jim dodá krásný lesk. Jiný silný alkohol jako vodka by měl pravděpodobně podobný efekt, ale vzhledem k tomu, že jde o nádobí, podmanivá jalovcová vůně ginu bude rozhodně vhodnější.

Alkoholem vyleštíte zašlý kov. Foto: Alkoholem vyleštíte zašlý kov. Foto: istock.com

Pivem na zrezavělé šrouby

A ještě jedna alkoholová vychytávka – pokud se snažíte uvolnit stoletý šroub, ale kvůli rzi jím ne a ne pohnout, pomozte si trochou piva. Bublinky v něm rez zkorodují, a když počkáte pár minut, měla by bez problému opadat. A další pozitivum? Na tuto operaci spotřebujete opravdu jen pár kapek, zbytek piva tak můžete záhy dopít!

Pivo pomůže na zrezivělé šrouby. Foto: Pivo pomůže na zrezivělé šrouby. Foto: istock.com

(az)

Přečtěte si o Suchým únoru víc.

Další články:

Jaké jsou vaše zlozvyky?

Tohle je 5 zlozvyků v domácnosti, které děláme všichni. Jak nás negativně ovlivňují?

Jak odstranit skvrny z nábytku?

Dřevěný nábytek v ohrožení. Víte, jak z něj vyčistit skvrny od vína, kávy nebo cigaret?

 

 

reklama

Článek je zařazen v: zahrada , rady , alkohol , domácnost , triky , pivo , úklid , mytí oken , jak využít , suchý únor

reklama

Přečtěte si také