Koupelny

24. dubna 2022 08:00

redakce Prima Zoom

Ručníky nadýchané jako v hotelu můžete mít i doma. 6 tipů, jak toho snadno dosáhnout

Už jste si někdy všimli, že když vám někde v hotelu nebo penzionu nabídnou ručníky, jsou nadýchané a je radost se do nich utírat? Můžete mít doma taky takové, ale musíte pro to něco málo udělat.

Je to možná drobnost, ale takový nadýchaný, voňavý a čerstvě vypraný ručník může být jednou z malých radostí vašeho dne. Samozřejmě, člověk se zvládne utřít i do méně komfortní varianty, ale proč si nedopřát trochu domácího luxusu? Máme zaručené tipy, jak docílit ručníků, jaké vám nabídnou v nejlepších hotelích!

1) Začněte u nákupu

Délka vlasu, v tom to vězí! Pokud mají vaše ručníky dost, využijte situace a při koupi nových se zaměřte na gramáž, která se uvádí v gramech na metr čtvereční. Kvalitní ručník, který bude příjemně nadýchaný, má označení 450 gramů na metr čtvereční a více. Čím delší vlas, tím hebčí dotek na vaší pokožce!

2) První praní

Tak nakoupeno? Výborně! Ať jste si vybrali klasickou bavlnu nebo savější bambus, předpokládejme, že máte k dispozici skvělý výchozí materiál. Než ručník poprvé použijete, jednou nebo dvakrát ho vyperte a nechte volně usušit, ale ne na radiátoru, kde se přesuší a poškodí se vlákna. Ručník pak ztratí hebkost a měkkost. Při tomto procesu prvního praní se volná vlákna povolí a ta ostatní se srazí a utáhnou. Také nebuďte nervózní, pokud se po prvním praní ručníky maličko srazí, to je přirozené chování vláken.

3) Pravidla praní

A je to tu. Celé kouzlo praní ručníků spočívá v několika bodech.

  • A) Nikdy nenarvěte pračku až strop, nechte ručníkům místo, aby se mohly pořádně proprat.
  • B) Aviváž není přítel nadýchaných ručníků, byť každá reklama praví opak. Aviváže vlákna lepí k sobě a nenechají je nadechnout se. Pokud aviváž, tak jen úplně, ale úplně maličko.
  • C) Při praní ručníků používejte raději gel než klasický prášek, lépe se rozpouští a jeho zbytky nezůstanou mezi vlákny.
  • D) Dávkujte málo prostředku! Rozhodně neplatí čím více gelu/prášku, tím lépe vyprané prádlo!
  • E) Rozhodně si přečtěte etiketu od výrobce, kde doporučuje teplotu při praní a dodržte ji.
  • F) Různě barevné ručníky perte zvlášť!!!

4) Sušička pomůže

Sušička možná jiné prádlo dokáže i zničit, ale ručníkům a jejich měkkosti rozhodně spíše pomůže. Proto dávejte ručníky raději do sušičky než na prádelní věšák, kde by mohly ztvrdnout. Pokud máte program přímo na ně, tak je to ideální, jinak volte program na bavlnu nebo automat.

5) Žehlení si odpusťte

Dobrá zpráva, žehlit se nebude! Ručníky a jejich měkkost to nemají rády. Raději ručníky pěkně vytřepte a složte, víc jednoduché to už nebude. Ideálně krátce po tom, co se dosušily, ať neleží nikde dlouho zmuchlané.

6) Zápach vyžene ocet

Někdy perete a perete a ručníky nevoní a nevoní. Spíš naopak! Pomůžou dva hrnky octa do prvního praní. Nejenže zbaví ručník zápachu, ale i stabilizuje barvu prádla. Teprve pak dejte ručníky znovu prát s troškou pracího prostředku. Nezapomeňte pračku pravidelně čistit a nechat ji naprázdno vyvařit“ od bakterií a usazené špíny.


Přečtěte si také