Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Dům dvou romantiků dokonale splynul s okolím

Pokud tento dům v Ingoltsby na jihu Austrálie v někom vyvolá dojem, že splývá s okolní pobřežní krajinou, rozhodně nejde o náhodu. Přesně to si totiž jeho majitelé přáli.
Vydáno: 18.04.2017
Majitelům leželo na srdci, aby jejich dům byl ohleduplný ke svému okolí

Nenápadnost ale tento dům dostal do vínku už v samotném návrhu. „Měli jsme jednoduché, pragmatické zadání, aby se dům dobře začlenil do tohoto nepříliš vlídného prostranství,“ popisuje autor projektu z ateliéru Seeley Architects s tím, že stavby domů na pobřeží si beztak žádají zvlášť opatrný přístup.. Žádost klientů tedy rád zohlednil zčásti dřevěným pláštěm domu, jehož přírodní povrch získal záhy patinu, a dům tak na pohled skutečně splynul s okolím.

Dům kombinuje robustní zděné základy s hloubenou garáží a lehkou dřevostavbu s trámovou konstrukcí. „Je to kontrast mezi hmotou a prostorem, a také mezi pevným a křehkým,“ vysvětluje architekt v narážce na kombinaci surového kamene a skla.

Obrovskými okny je výhled do zeleně i na moře
Obrovskými okny je výhled do zeleně i na moře
Shannon McGrath

Pro jeho obyvatele je ale důležitější než všechny kontrasty to, zda uvidí moře, a o to je tu dobře postaráno. Okolní zeleň, a hlavně oceán doslova vtahují dovnitř rozměrná okna, nejlepší výhled je ale z kryté terasy v patře. Velké okno je dokonce i ve střešním převisu nad tímto jedinečným sezením. Jím jsou vidět nanejvýš ptáci, hvězdy nebo letadla, přesto ale plní jednu důležitou funkci, propouští totiž světlo dál do interiéru.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Toto je poslední snímek v galerii zachycující výše zmiňované posuvné dveře

Majitelka domu chce šokovat hosty. Luxusem a výstředností. Když se ty dveře otevřou...

Čtyři spřátelené páry si postavily své letní bungalovy vedle sebe

Čtyři kamarádi, čtyři bungalovy na jednom pozemku

Stavět bez bagru je svého druhu projev respektu ke krajině

Norská chata stojí z kopce

Reklama
Článek je zařazen v: Austrálie, dřevo, plážový dům, nízký rozpočet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama