Bydlení

15. září 2014 05:30

Markéta Zídková

Ferrari v obýváku. Málo místa? Parkujte přímo před televizí

Když metr čtvereční stojí 2 200 000 Kč, stojí za to lámat si hlavu, jak ušetřit místo.

Hong Kong je metropolí s druhými nejvyššími cenami nemovitostí na světě. Metr čtvereční tu stojí v průměru 2 200 000 korun – tedy tolik, co garsoniéra v Praze. Mírou bohatství tak nejsou značkové tepláky, iPhone ani sebe kvalitnější kopie hodinek, nýbrž prostor.

Když už někdo v Hongkongu vlastní velký dům, pak je nepochybně velmi, velmi bohatý. Nouze o místo v této dnes již opět čínské metropoli přivádí architekty k neotřelým úsporným řešením. Příkladem je luxusní vila ve čtvrti Saj-Kchun navržená v příznačně nazvaném architektonickém ateliéru Milimeter Interior Design. Dům vyniká i prosklenou garáží, která majiteli dovoluje zaparkovat přímo v obývacím pokoji.

Přesněji řečeno garáž dovoluje vyniknout automobilu, jímž člověk přijel. V daném případě je na autě co obdivovat a koncept proto funguje dobře. Jinak minimalisticky pojatý dům zvětšuje prostor i opticky velkým zastoupením prosklených ploch či leštěnou ocelí. Stroze působí i vybavení, to nicméně ukrývá nápadité možnosti k úspoře místa. Je tomu tak v případě „utopené“ kuchyně s výsuvným jídelním stolem. Jakmile ho není potřeba, zajede do podlahy, aby nezacláněl na prostoru v hodnotě čtyři miliony korun.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Hongkong Ferrari iPhone dům televize garáž metr čtvereční

Přečtěte si také