Bydlení

17. ledna 2018 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Malý byt chytře kombinuje útulný domov a pracovní kancelář pro "home office". Podívejte se

Práce z domova, nebo-li home office, je dnes už velmi rozšířený a stále více lidí má kancelář přímo u sebe doma. Jak ale spojit bydlení s pracovním prostorem, aby se práce a soukromí navzájem nerušily? Podívejte se, jak si s touto výzvou poradili profesionální architekti.

Spojení „home office“ už dnes není žádnou neznámou a prosazuje se čím dál víc. Když ale zdomova pracují oba manželé, pak to chce mnohem lepší řešení domácího prostoru, než jen stolek spočítačem někde „na hanbě“ vkoutě. O kombinaci moderního domova s domácí kanceláří se velice zdařile pokusilo studio RUST architect.

Malý prostor? Žádný problém

I když se vám bude na první pohled v naší galerii zdát, že jde o moderní stavbu, opak je pravdou. Byt se nachází v centrální části Tel-Avivu v domě více jak 85 let starém. A co vás možná také překvapí, je velikost tohoto menšího bytu, jen 53 m2. Stěžejní tak bylo kromě pracovního a klasického domácího prostředí včlenit do bytu co nejvíce úložných prostor a v pustit do něj také maximum přirozeného světla.

Výsledek je nad očekávání jednoduchý a svěží. Mezi soukromou sféru bytu, kde je ložnice a koupelna, a prostory společenské (obývací část a kuchyň), umístili izraelští architekti jakési dva prosklené boxy. Vnich se nalézápotřebné pracovní zázemí včetně dřevěné knihovny a integrovaného "media centra".

Zásadní jsou kvalitní materiály

Aby se vbytě co nejlépe žilo a pracovalo, najdete vněm hodně materiálů, které se vyznačují vysokou akustickou kvalitou: dvouvrstvá dřevěná podlaha, stěny sdobrou zvukovou izolací a kromě dalšího v pracovním prostoru akustické stropní obklady.

Vzhledem kmalému prostoru, vyprojektovala kancelář RUST architect také veškerý dřevěný nábytek včetně dveří, světelné prvky pak pocházejí od izraelského light designéra Asafa Wenbrooma. Zkrátka skvostný moderní byteček pro život se vším všady.

Nahlédněte v galerii do celého bytu, který kombinuje soukromné bydlení s pracovním prostorem.

(fis)

Další články:


Přečtěte si také