Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

GALERIE: Milujete zimu? Postavte si vlastní iglú! Zažijete dobrodružství i romantiku

Jestli se ve sněhu a mrazu cítíte jako ryba ve vodě, máme pro vás skvělý tip na ubytování. A dokonce si ho postavíte vlastníma rukama! Vypravte se za zimním dobrodružstvím do Švýcarska. Iglú, které si postavíte, vám jistě budou závidět i Eskymáci!
Vydáno: 05.02.2018
Ubytování v iglú je velmi romantické.

Iglú si tu můžete postavit vlastníma rukama, nebo využít k přenocování jedno z již hotových. U těch se budete kochat krásnými ledovými reliéfy (letos s norskou mytologií), které vytesal zevnitř do stěn místní umělec. Samozřejmě tím ale také snížíte riziko, že na vás v noci vaše ledové království spadne. Protože - co si budeme namlouvat - zatímco vy jste ve stavění iglú nejspíš teprve začátečníci, hotové sněhové domky staví každoročně lidé, které tomu v Iglu- Dorfu věnují až 3000 hodin! I vám ostatně zabere stavba příbytku celý den, a za rady a odborné vedení zaplatíte v přepočtu přes 8000 korun.V hotových iglú najdete veškerý komfort včetně postele, kamen a dalšího nábytku. Foto: V hotových iglú najdete veškerý komfort včetně postele, kamen a dalšího nábytku., Foto: profimedia.cz

Ve švýcarských horách Stansstad východně od Bernu najdete zcela unikátní ledovou vesnici Iglu-Dorf, která každoročně znovu a znovu vyrůstá z nánosů sněhu. A vy můžete být u toho! Pokud se rozhodnete zabydlet právě v tomhle netradičním obydlí, stačí si jen zabalit pořádně teplé oblečení, termosku s něčím ostřejším na zahřátí a pak už jen doufat, že na místě nezmrznete. To je samozřejmě vtip! Nelekejte se, přímo ve vesničce dostanete spacáky až do -40 stupňů a také hřejivou ovčí kůži. Díky tomu vám zase taková z-z-zima určitě nebude.

Mrkněte do galerie, jak takové ledové království vypadá. Už balíte teplé ponožky a vyrážíte?

(mb)

Další články:

Tuhle krásnou ložnici najdete ve Francii

Podívejte se do hotelů, kde se už nikdo neubytuje. Staré pokoje děsí i berou dech

 

Hotel stojí v úctyhodné výšce téměř 2200 metrů nad mořem. Svým tvarem má kopírovat hory a skály, které ho obklopují.

GALERIE: Horský hotel z přepravních kontejnerů uvnitř skrývá přepychový luxus. Podívejte se

 

Další články:

Přesné místo vaší bubliny zjistíte až po rezervaci ubytování. Máte tak jistotu absolutního soukromí.

Zabydlete se v bublině! Netradiční hotel na Islandu nabízí ubytování pro romantické dobrodruhy

 

Iglú si tu můžete postavit vlastníma rukama, nebo využít k přenocování jedno z již hotových. U těch se budete kochat krásnými ledovými reliéfy (letos s norskou mytologií), které vytesal zevnitř do stěn místní umělec. Samozřejmě tím ale také snížíte riziko, že na vás v noci vaše ledové království spadne. Protože - co si budeme namlouvat - zatímco vy jste ve stavění iglú nejspíš teprve začátečníci, hotové sněhové domky staví každoročně lidé, které tomu v Iglu- Dorfu věnují až 3000 hodin! I vám ostatně zabere stavba příbytku celý den, a za rady a odborné vedení zaplatíte v přepočtu přes 8000 korun.
Reklama
Článek je zařazen v: bydlení, zima, romantika, zážitek, sníh, iglů
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama