Bydlení

5. února 2018 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Milujete zimu? Postavte si vlastní iglú! Zažijete dobrodružství i romantiku

Jestli se ve sněhu a mrazu cítíte jako ryba ve vodě, máme pro vás skvělý tip na ubytování. A dokonce si ho postavíte vlastníma rukama! Vypravte se za zimním dobrodružstvím do Švýcarska. Iglú, které si postavíte, vám jistě budou závidět i Eskymáci!

Iglú si tu můžete postavit vlastníma rukama, nebo využít k přenocování jedno z již hotových. U těch se budete kochat krásnými ledovými reliéfy (letos s norskou mytologií), které vytesal zevnitř do stěn místní umělec. Samozřejmě tím ale také snížíte riziko, že na vás v noci vaše ledové království spadne. Protože - co si budeme namlouvat - zatímco vy jste ve stavění iglú nejspíš teprve začátečníci, hotové sněhové domky staví každoročně lidé, které tomu v Iglu- Dorfu věnují až 3000 hodin! I vám ostatně zabere stavba příbytku celý den, a za rady a odborné vedení zaplatíte v přepočtu přes 8000 korun.V hotových iglú najdete veškerý komfort včetně postele, kamen a dalšího nábytku., Foto: profimedia.cz

Ve švýcarských horách Stansstad východně od Bernu najdete zcela unikátní ledovou vesnici Iglu-Dorf, která každoročně znovu a znovu vyrůstá znánosů sněhu. A vy můžete být u toho! Pokud se rozhodnete zabydlet právě vtomhle netradičním obydlí, stačí si jen zabalit pořádně teplé oblečení, termosku sněčím ostřejším na zahřátí a pak už jen doufat, že na místě nezmrznete. To je samozřejmě vtip! Nelekejte se, přímo ve vesničce dostanete spacáky až do -40 stupňů a také hřejivou ovčí kůži. Díky tomu vám zase taková z-z-zima určitě nebude.

Mrkněte do galerie, jak takové ledové království vypadá. Už balíte teplé ponožky a vyrážíte?

(mb)

Další články:

Další články:

Iglú si tu můžete postavit vlastníma rukama, nebo využít kpřenocování jedno zjiž hotových. U těch se budete kochat krásnými ledovými reliéfy (letos snorskou mytologií), které vytesal zevnitř do stěn místní umělec. Samozřejmě tím ale také snížíte riziko, že na vás vnoci vaše ledové království spadne. Protože - co si budeme namlouvat - zatímco vy jste ve stavění iglú nejspíš teprve začátečníci, hotové sněhové domky staví každoročně lidé, které tomu vIglu- Dorfu věnují až 3000 hodin! I vám ostatně zabere stavba příbytku celý den, a za rady a odborné vedení zaplatíte vpřepočtu přes 8000 korun.


Přečtěte si také